Kırkpınar’da Başpehlivan Yusuf Can Zeybek

Ön eleme müsabakalarıyla 4 gün süren 663. Tarihi Kırkpınar Yağlı Pehlivan Güreşleri finalinde Yusuf Can Zeybek ile Mustafa Taş karşı karşıya geldi. Puanlama güreşine kalan müsabakanın 50’inci dakikasında Yusuf Can Zeybek, Mustafa Taş’ıyenerek üst üste ikinci kez Başpehlivanlık unvanını elde etti.

  • 09 Temmuz 2024
  • 326

Manavgat Belediyesi sporcusu Kırkpınar’ın en iddialı güreşçisi olarak görülen Megastar lakaplı Ali Gürbüz çeyrek final puanlama müsabakasında Hüseyin Gümüşalan’a yenilerek turnuvaya veda etti. Er Meydanlarının Örümcek Adamı Başpehlivan Serhat Gökmen ise çeyrek finalde Hamza Özkaradeniz’i geçerek yarı finalde Mustafa Taş ile karşılaştı. Müsabakayı kaybeden Gökmen başpehlivan üçüncüsü oldu. Güreşleri, Manavgat Belediye Başkanı Niyazi Nefi Kara, basın mensupları ve binlerce vatandaş yerinden izledi.

664. KIRKPINAR AĞASI BELLİ OLDU

Sarayiçi Er Meydanı 664’ üncü Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde güreş ağası ihalesini 34 milyon 571 bin 952 lirayla iş insanı Ufuk Özünlü kazandı.

Her yıl Edirne’de düzenlenen Kırkpınar Yağlı Güreşleri, temmuz ayı başında gerçekleştirildi. Kırkpınar Yağlı Güreşleri, Türkiye’nin en köklü ve en prestijli spor organizasyonlarından biri olarak, her yıl binlerce izleyiciyi Sarayiçi Er Meydanı’nda ağırlıyor. Bu yıl da birbirinden iddialı isimlerin mücadele ettiği turnuva büyük ilgi gördü.

BAŞALTINA MANAVGAT İMZASI

663. Tarihi Kırkpınar Yağlı Pehlivan GüreşleriBaşaltı boyunda Manavgat Belediyesi’nin güreşçisi Kemal Şahin final yaparak Başpehlivanlığa, Büyük Ortada kategorisinde güreşen İlker Durmuş ise üçüncü olarak Başaltı Pehlivanlığına yükseldi.

Manavgat Belediyesi / Bülten

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış. Şimdi ilk yorumu siz yapın!

Yorum Yapın

Email adresiniz gizlenecektir. Zorunlu alanlar (*) ile işaretlenmiştir.


Benzer Haberler