Halkın Doktoruna Bayır’dan tam destek

Cumhuriyet Halk Partisi Manavgat Belediye Başkan Adayı “Halkın Doktoru” Niyazi Nefi Kara’nın Yayla Mahallesi (Bayır) halk buluşması adeta izdihama dönüştü.

  • 22 Mart 2024
  • 258

Başkan Adayı Niyazi Nefi Kara’nın Cuma Pazarı’nda yaptığı halk buluşması ve iftar yemeği yaklaşık 8 bin vatandaşın katılımıyla gerçekleşti. Saatler öncesinden Cuma Pazarı’nı hınca hınç dolduran mahalle sakinleri, Başkan Adayı Niyazi Nefi Kara’yı Barbaros Caddesi’nin girişinden itibaren davul, zurna, pankart ve meşalelerle coşkulu bir şekilde karşılayarak “Halkın Başkanı”nı bağrına bastı. Başkan Adayı Niyazi Nefi Kara’nın halk buluşmasına eşi Hacer Ceyhan Kara, CHP Manavgat İlçe Başkanı Oykun Başar, Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, CHP Seçim Komitesi Başkanı Abbas Tarakçı da eşlik etti. Kapalı Pazar yerine sığmayan çok sayıda vatandaş ise halk buluşmasını Pazar yerinin yanındaki boş alandan takip etti.

SENİN AKLIN ERMEZ

CHP Manavgat Belediye Başkan Adayı Niyazi Nefi Kara, yaşamı boyunca ilkeli ve onurlu davrandığını belirterek bazıları gibi harama bulaşmadığını belirtti. Başkan Adayı Niyazi Nefi Kara, “Manavgatlı hemşerilerim ve Bayır gençliği hepiniz sağ olun, var olun. Biz hep söylüyoruz bizim kimse başımızı eğdiremez, bizim haram yemişliğimiz yoktur. Öncelikle sataşmaya çalışanlara bir sözümüz var; bu Torosların Yörük çocuğu hiçbirinize eyvallah etmez. Birilerinin gittin mi, gördün mü dediği yerde biz davar sürüsüyle yürüdük senin onlara aklın ermez sahil susamı. Arkadaşlar ona da yapacağımız bir şey var yaşlı kreşi açacağız orada aktivitelerini yapacak. Biz diyoruz Manavgat’ın huzura ihtiyacı var, biz diyoruz Manavgat’ın barışa ihtiyacı var kardeşliğe ihtiyacı var ve bu kardeşiniz 258 bin 200 insanın Belediye Başkanı olmak için, kardeşi olmak için burada diyoruz. Barış için, kardeşlik için, huzur için burada diyoruz. Bugün yolu şaşıranlar olabilir, nereye gittikleri belli zaten. Biz bu ülkeyi koruyan ve kuran atalarımızın partisinde Mustafa Kemal Atatürk’ün partisi olan Cumhuriyet Halk Partisinde siyaset yapıyoruz. Bulunduğumuz yeri biliyoruz, anlımız ak, başımız dik, boynumuzda ilmek yok ki bizi bir yerlere bağlasınlar” dedi.

SAYMAYI BİLİYORSANIZ MAAŞLARI HESAPLAYIN

Vatandaşların mutsuz olduğunu belirten Başkan Adayı Niyazi Nefi Kara, halkın derin bir yoksulluk içerisinde yaşam mücadelesi verdiğini söyledi. Başkan Adayı Niyazi Nefi Kara, “Mutluluktan bahsediyoruz biz geldik ver Manavgat’ta bir şey söyledik, çılgın projen ne? Dediler mutluluk dedik, oysa bugün dünya mutluluk endeksi açıklandı, biliyor musunuz Türkiye nerelerde 98. Olmuş yani yönettikleri içinde bulundukları anlayış bu ülkeyi Avrupa falan değil birçok ülkenin çok daha gerisine Afrika’ya doğru itmeye başlamış, dünyanın yarısı savaş olmasına rağmen, buna rağmen Türkiye’nin yeri 98’e gelmiş. Hani proje var ya proje 101,102 hangisi bilemiyoruz oraya kadar gitmiş. Oysa bizim derdimiz ne Manavgat’ta insanlar barış içerisinde, huzur içerisinde, kardeşçe, ötekisi olmadan, ayrısı, gayrısı olmadan bir arada yaşasınlar bunun için insanlarımıza hizmet etmek üzere geldik. Allah korusun Ülkeyi 98. Sıraya çıkaranlar hasbel kader Manavgat’ı yönetmeye kalksalar düşünün mutlu insan mı kalır, huzurlu insan mı kalır? Görüyoruz hepsini ve nereye doğru gidiyoruz. Bir taraftan açlık sınırı 16 bin lirayı geçmiş, emeklinin maaşı 8 – 10 bin lira arasında emekli evine ekmek götüremiyor diyor ki ekmek almak için fırına gidiyor kredi kartını uzatıyor borç için, bir vatandaş cebimden çıkarıp ödedim diyor ben utandım, halkım vatandaşım o emekli amca utandı diyor. Bizim sosyal demokrat ve halkçı belediyelerimize ne yaptı ki diye soracağınıza saymayı biliyorsanız insanlara verdiğiniz maaşları saymanızı tavsiye ediyorum. Siz insanları yoksullaştıracaksınız, siz her geçen gün insanları mutsuz hale getireceksiniz, evine ekmek götürmez hale getireceksiniz sonrada Manavgat’a bir şey yapacaklarmış, siz Manavgat’a ne yapacaksınız? Yapsanız yapsanız şurada Ulualan’ı talan edersiniz, talan” dedi.

ÜCRETSİZ HALK PLAJI SİZE BATIYOR MU

Manavgat Belediyesi’nin halk plajlarının ücretsiz olmasına rağmen talan ve rant amacıyla kapatılmak istendiğini söyleyen Başkan Adayı Niyazi Nefi Kara, iktidarın yaptığı halk plajının sadece adında halk olduğunu söyledi. Başkan Adayı Niyazi Nefi Kara, “Halk plajı açacağız diyorlar siz gördünüz mü Kızılağac’ın biraz ilerisinde halk plajı açmışlar 100 lira giriş var, atlayacak yer yok betona çakılırsın diyorlar, gidip görseydiniz hem atlayacak yeri yok, hem yürüyerek girseniz ayağınız kesilir ama Manavgat Belediye Başkanının açtığı halk plajını kapatmaya çalışıyorlar, başkanımız diyor ki bizimki ücretsiz, ücretsiz olunca onlara batıyordur başkanım, onlar parasız iş yapmazlar, onlar şimdi gözü Sorgun Çamlığına dikmişler, yahu gözünüzü seveyim doların üstündeki yeşili değil de birde şu memleketin yeşilini sevin, doğasını sevin, bir kez de insanını sevin yahu! Önümüzdeki süreçte halk plajlarını arttıracağız onu söyleyeyim, sahilde insanlar sıkıntı yaşamayacak, Manavgatlılar ne Sorgun Çamlığını onlara bırakacak nede Ulualan’ı talan ettirmeyecek, başka bir yer daha söyleyeyim hani bir tane abisi var ya yanında geziyor Manavgat’a çok gelsin çok o yanındaki eski bakanla, o partisini bilemeyip değiştirip duranlarda çok gelsin, nasıl Manavgat’ı satmaya kalktıklarını, nasıl talan etmeye kalktıklarını bütün arsızlıklarını yüzüne vuracak Karaoğlan burada.Biz şuna inanıyoruz, yola çıkarken şunu söyledik biz Manavgat’a giderken halkımıza güveniyoruz diye gidiyoruz dedik. Doktor Niyazi Nefi Kara, boşuna halkın doktoru değil bu halkın hepsiyle görüştü, ev ev gezdi, köy köy gezdi, dağ dağ gezdi, gitmediği yer yok her evde bir yürek var. Ben şunu söylüyorum halkın Doktor Niyazi Nefi Kara 31 Mart’ta tüm vatandaşlarımızı sandığa giderek oy vermeye davet ediyorum, Manavgat’ta sandığa sahip çıkmaya davet ediyorum. Gelin kucaklaşalım, gelin barışalım. Koskoca Manavgat birleşti açın gözünüzü açın kulaklarınızı 31 Mart’ta Manavgat’ta başka bir barış günü doğuyor. 1 Nisan’da öyle bir bayram havasıyla uyanacağız ki inanın kurtlar, kuşlar, böcekler bile sevinecek. Bu seçimi halk kazanacak! Halk kazanacak! Halk kazanacak” dedi. (Haber Merkezi)
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış. Şimdi ilk yorumu siz yapın!

Yorum Yapın

Email adresiniz gizlenecektir. Zorunlu alanlar (*) ile işaretlenmiştir.


Benzer Haberler