Otellerde yabancı turist kütüphanesi

İlçemizde turizm sezonu sona erdi. Alman ve Avrupalı turistler ortalama 8 ile 10 günlük tatil süresi için ülkelerinden okumak için en az iki kitap getiriyor.

  • 24 Kasım 2023
  • 359

Alman ve Avrupalı turistler okumak için getirdikleri İngilizce Almanca, Felemenkçe, Fransızca , İtalyanca ' Norveççe  ve İsveççe dillerde yazılan kitapları okuduktan sonra otele bırakıyor.

Bazı oteller turistlerin okuyup bıraktığı kitapları geri dönüşüme verirken, bazı otellerde başka kitap severlerin okuması için otel içinde " Turist Kütüphanesi " kuruyor.

Manavgat'ta turizm sezonu sona erince oteller turistlerin okuyup ülkelerine geri götürmedikleri kitapları otellerden topladıklarını belirten Çetin Kitapevi&Kitap Kafe  Sahibi  Devrim Çetin,"Topladığımız kitaplardan Manavgat'ta yerleşik yabancılar ile yabancı dil bilen okuyucular için 5 bin kitaplık Yerleşik Yabancılar Kütüphanesi kurduk. En güzel eylem ve erdem kitap okumaktır. Zaten yüce dinimizin ilk emri de İkra (Oku), Avrupa insanı bunu yapıyor da biz niye dinimizin ilk emrini yerine getiriyoruz?"diye konuştu.

Haber/Abdurrahman Büyükkeskin

 Otellerde yabancı turist kütüphanesi

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış. Şimdi ilk yorumu siz yapın!

Yorum Yapın

Email adresiniz gizlenecektir. Zorunlu alanlar (*) ile işaretlenmiştir.


Benzer Haberler