Büyükşehir’den küçükbaş hayvanlara parazit ilaçlama

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Korkuteli ilçesi Yelten Mahallesi’nde küçükbaş hayvanlar için dış parazit ilaçlama uygulaması gerçekleştirdi.

  • 01 Aralık 2023
  • 220

Antalya Büyükşehir Belediyesi kırsal kesimde hayvancılık ile uğraşan vatandaşlara hizmet vermeye devam ediyor. Hayvancılığı geliştirmek ve desteklemek amacıyla yapılan çalışmalar kapsamında Korkuteli ilçesi YeltenMahallesi’nde küçükbaş hayvanlara dış parazit ilaçlama uygulaması gerçekleştirildi.

ET VERİMİNİ YÜKSELTİYOR

Tarımsal Hizmetler Daire BaşkanlığıVeteriner TeknikeriHasan Simav çalışma hakkında şu bilgileri verdi: “Yapmış olduğumuz uygulama hayvanlar içinoldukça önemli. Duşlama yöntemiyle dış parazit uygulaması yapıyoruz. Hayvanlar arasında oluşan bulaşıcı hastalıkların önüne geçip,et verimini yükseltmek içinbu çalışma büyük önem taşıyor. Antalya Büyükşehir Belediyesi olarak kırsal kesimlerde yaşayan üreticilerin yanında olmaya devam edeceğiz.”

ÜRETİCİ BAŞVURDU BÜYÜKŞEHİR GELDİ

Küçükbaş hayvanların dış parazitlerinden kurtulmak için Büyükşehir Belediyesine başvuru yaptıklarını söyleyen Mehmet Ali Balta “Bir kaç gün içinde gelip hayvanlarımızı ilaçladılar. Parazitlerden kurtulan hayvanlar daha sağlıklı olurken et verimi yüksek oluyor. Başkanımız Muhittin Böcek mahallemize her konuda destek oluyor. Başkanımızın hizmetlerinden çok memnunuz. Üreticinin yanında olarak desteklerini hiç eksik etmediği için teşekkür ediyorum” dedi.

Antalya Büyükşehir Belediyesi/BültenBüyükşehir’den küçükbaş hayvanlara parazit ilaçlama

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış. Şimdi ilk yorumu siz yapın!

Yorum Yapın

Email adresiniz gizlenecektir. Zorunlu alanlar (*) ile işaretlenmiştir.


Benzer Haberler