Mehmet Yılmaz

SÖZEN’İ DESTEKLİYORUM, ÇÜNKÜ….

mehmetyilmaz@manavgatinsesi.com

Haberi okumuştum ama pek de üzerinde durmamıştım. Çünkü zaman zaman Alanya basınında ve kamuoyunda zaman zaman da Manavgat basının da ve kamuoyunda benzer haberler sürekli yeralmıştır. Hatta o  hale gelmiştir ki; geçmişte “Alanya il oluyor, biz niye oturuyoruz.” veya “Manavgat il olma heyeti Ankara’ya gitmiş, hemen biz de gidelim” v.b. şeklinde Alanya ve Manavgat arasında tatlı bir rekabet de oluşturulmuştu. 

O dönemler de bile ne Alanya’nın ne de Manavgat’ın il olacağını açıkçası düşünmedim. Bu düşüncem özellikle Manavgat’ın  bunu hak etmediğinden değil, mevcut hükümetlerin böyle bir tasarruflarının olmadığındandı.

Şimdi Alanya’da, medya sahibi gazeteci dostumuz Alanya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı M.Ali Dim, bir haberde “Alanya il olamaz, olursa Büyükşehir ili olur” demiş.

Okuyup geçmiştim. Ama dün Belediye Başkanımız Sayın Şükrü Sözen’den madem bir basın açıklaması geldi bu konuyla ilgili, destek vermek adına baştan sona katılıyorum ve destekliyorum.

Elbette kişiler görüşlerini özgürce açıklayabilirler ama kendileriyle ilgili yorumlar dışında, üstelik toplumun geniş kısımlarını ilgilendiren konularda (kaldı ki haberde Manavgat’tan bahsediliyor) daha hassas davranmalıdır. Sayın Dim, “Alanya il olamaz, olursa Büyükşehir ili olur” derken nüfusun 750 bin olması gerektiğini ifade etmiş ve Alanya’nın mevcut nüfusuna ilçe olarak Manavgat, Gazipaşa, Akseki ve Gündoğmuş’u da ilave ederek kendince tamamlamıştır. Yetmemiş sanki sadece Alanya Milletvekili imiş gibi Sayın Dışişleri Bakanımız Antalya Milletvekili Mevlüt Çavuşoğluna’da yine kendince bir görev yüklemişve vermiştir. J))

Elbette ki bu söylemler neye ve hangi güce dayanmaktadır, merak ediyoruz. Sayın Dim bu açıklamalarıyla hem Manavgat’ın hem de Sayın Bakan’ın hassasiyetlerini görmezden gelmiştir.

İl Olma Konusu Sayın Sözen’in açıklamasında belirttiği gibi ancak ve ancak hükümetler, kanunlar, kararnameler ve üst düzey komisyon ve heyetler nezdinde masaya ciddi bir şekilde yatırılıp değerlendirilmesi gereken bir konudur.

Kaldı ki il olma kriterleri masaya yatırıldığında Alanya, Manavgat’ımızın eline “su bile dökemez”

Sayın Sözen’in açıklamalarında tüm Manavgat’ın topyekün hemfikir olduğunun bilinmesi gerekir. Ancak yine tekrar ediyorum; bu kuyuya ilk defa taş atılmıyor, çok da önemsemek gerekmiyor ama  “uyanık olmak”ta da fayda var, diye düşünüyorum…

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

YAĞMA YAĞMUR(!)

2017-11-28 15:12:52

KİMİN SUÇU YOK!

2017-04-13 09:59:42

51.YILA GİRERKEN

2016-04-04 15:24:57


+19
°
C
H: +22°
L: +18°
Manavgat
Çarşamba, 24 Ekim
7 Günlük Hava Tahmini
Sa Pe Cu Ct Pz Pt
+20° +20° +20° +18° +21° +22°
+19° +17° +16° + + +10°

GÜNCEL HABERLER