Loading Manavgat'ın Sesi Gazetesi

Polisten araç sahiplerine 'engelli' uyarısı

2019-06-15 11:14:38 / / 221 kez görüntülendi

Polisten araç sahiplerine 'engelli' uyarısı

Manavgat İlçe Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Büro Amirliği ekipleri tarafından kaldırıma park eden araçlara broşür bırakarak, engelli bireylerin yaşam koşullarının zorlaştırılmaması istendi.

Manavgat İlçe Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği görevlileri tarafından yaya geçişlerine ve yaya kaldırımlarına park eden araçlara uyarı niteliğinde broşür bırakıldı. Araçlarını yaya geçitlerine, kaldırım üzerlerine park ederek özellikle engelli vatandaşların geçişlerini zorlaştıran sürücülere bilgilendirme yapılarak, araçlarını yaya geçitlerine ve kaldırımlara park etmemesi gerektiğine dair broşür bırakıldı. Park yasağına uymayan sürücüler bilgilendirildi.

Trafik güvenliği için trafik kurallarına uyulmasının önemine dikkati çeken emniyet yetkilileri, sürücülerin engelliler için yaptıkları davranışları aslında kendilerine yaptıklarını belirterek, "Başta engelliler olmak üzere yayaların geçişini önleyecek şekilde yaya geçitlerinde ve yayalar için ayrılan kaldırımlarda araçların park etmesi trafik kurallarına aykırı olmasının yanında insani olarak da yapılmaması gereken bir davranıştır. Halkımızın engelli bireyleri de düşünerek onların hayatlarını kolaylaştırıcı çaba içinde olmasını bekliyoruz" dedi. (Haber Merkezi)

FACEBOOK'TA PAYLAŞ TWITTER'DA PAYLAŞ


+19
°
C
H: +22°
L: +18°
Manavgat
Çarşamba, 24 Ekim
7 Günlük Hava Tahmini
Sa Pe Cu Ct Pz Pt
+20° +20° +20° +18° +21° +22°
+19° +17° +16° + + +10°

GÜNCEL HABERLER