Rus Polislere Türkiye’de tatil izni

2019-06-14 12:32:20 / / 317 kez görüntülendi

Rus Polislere Türkiye’de tatil izni

TÜRSAB, Kremlin görüşmesinde Rusya Devlet Başkanı Putin’den talep etti Rus polislere Türkiye’de tatil izni çıktı. Türkiye-Rusya Üst Düzey İşbirliği Konseyi’nin 8’inci toplantısına katılan Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Firuz B. Bağlıkaya konuyu gündeme getirdikten sonra yaklaşık 1 milyon Rusya İçişleri Bakanlığı çalışanı ve diğer kurumlardaki güvenlik görevlilerine Türkiye’de tatil yapma izni çıktı.

Rusya’nın başkenti Moskova’da gerçekleştirilen Türkiye-Rusya Üst Düzey İşbirliği Konseyi’nin 8’inci toplantısına katılan Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Firuz B. Bağlıkaya toplantıda yaklaşık 1 milyon Rusya İçişleri Bakanlığı çalışanı ve diğer kurumlardaki güvenlik görevlilerine Türkiye’de tatil yapması için kısıtlamaların kaldırılma talebini Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’e iletti ve Rusya İçişleri Bakanlığı’ndan gelen yazı ile Türkiye’nin “Rus polis teşkilatı mensuplarının tatil yapmaları yasak olan ülkeler” listesinden çıkartıldığı belirtildi. 

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in iş dünyası temsilcilerini dinlediği toplantıda TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya, Rusya ile Türkiye arasındaki turizm hareketini gerçekleştiren seyahat acentelerinin yaşadığı sıkıntıları dile getirmişti. TÜRSAB Başkanı Bağlıkaya o toplantıda; Türkiye’nin, Rusya İçişleri Bakanlığı mensuplarının tatil amaçlı olarak gitmesine izin verilen ülkeler arasında yer almadığını gündeme getirmiş, Rus yetkililerden asker, polis ve güvenlik görevlisi olarak görev yapan kamu görevlilerinin, seyahat kısıtlanmasının kaldırılması yönünde de taleplerini iletmişti.

Turizm sektörü temsilcilerinin dile getirdiği konu başlıklarını dikkatle dinleyen ve notlar alan Rusya Devlet Başkanı Putin, iletilen talepleri inceleyeceğini, mümkünse sorunların çözüme kavuşması için hemen adım atılacağının sözünü vermişti. TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya’nın Kremlin Sarayı’ndaki toplantıda turizmciler adına dile getirdiği talep, Rusya İçişleri Bakanlığı tarafından kısa sürede çözüme kavuşturuldu. Bu talebin ardından Rusya İçişleri Bakanı Vladimir Kolokeltsyev; yaklaşık 1 milyonu bulan Rusya İçişleri Bakanlığı çalışanı ve diğer kurumlardaki güvenlik görevlilerinin artık Türkiye’de tatil yapabileceği konusundaki kararın imzalandığını kamuoyuna duyurdu. 

Rusya İçişleri Bakanı Vladimir Kolokoltsyev, Türkiye ve Tayland'ı “Rus polis teşkilatı mensuplarının tatil yapmaları yasak olan ülkeler” listesinden çıkardıklarını açıkladı. Rusya İçişleri Bakanlığı çalışanları ve diğer kurumlardaki kamu görevlilerine Türkiye’de tatil engelinin kaldırılmasıyla birlikte 1 milyondan fazla polis için Türkiye’de tatil yapmanın yolu açılmış oldu. Bu yıl, Rusya’dan beklenen 6 milyon turist sayısının Rus polislere Türkiye’de tatil yapma izni verilmesiyle daha da yukarıya çıkması bekleniyor. (Haber Merkezi)

FACEBOOK'TA PAYLAŞ TWITTER'DA PAYLAŞ


+19
°
C
H: +22°
L: +18°
Manavgat
Çarşamba, 24 Ekim
7 Günlük Hava Tahmini
Sa Pe Cu Ct Pz Pt
+20° +20° +20° +18° +21° +22°
+19° +17° +16° + + +10°

GÜNCEL HABERLER