Sözen “Babalar Günü”nü kutladı

2019-06-14 12:31:33 / / 561 kez görüntülendi

Sözen “Babalar Günü”nü kutladı

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, 16 Haziran Pazar Günü Babalar Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı. Başkan Sözen mesajında, “Babalar, çocuk açısından himaye eden, kuşatan, güven veren bir unsurdur. İnsan babalık duygusunu baba olunca daha iyi anlar” dedi.

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen 16 Haziran ”Babalar Günü” dolayısıyla yazılı bir açıklama yaptı. Başkan Sözen, Türk örf ve adetlerinde babaların aile içinde merkezi bir konumu olduğunu ifade ederek, “Evin direği, ailenin dayanak noktasıdır. Çocukların hayata hazırlanmasında, sosyalleşmesinde önemli yer tutmaktadır” şeklinde konuştu.

Aile anne, baba ve çocuklardan oluşan bir bütün olduğunu, ailede babaların varlığı çocukların özgüven kazanmalarında önemli bir unsur olduğunu belirten Başkan Şükrü Sözen açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Babası ile çift yönlü ve açık bir iletişim içinde çocuklar hayata ve geleceğe daha güvenle bakacaklardır. Babalar, çocuk açısından himaye eden, kuşatan, güven veren bir unsurdur. İnsan babalık duygusunu baba olunca daha iyi anlar.

Babalarımız her an saygıyla anılması gereken değerli varlıklarımızdır. Bu özel günler babalarımıza sevgimizi yansıtmak için bir vesile olmalıdır. Doğumdan ölüme kadar hayatımızın her anında varlıklarıyla onurlandığımız babalarımız, bizlere yaşamın anlamını ve tüm güzelliklerini öğretirken sadece çocukları için iyi bir gelecek hazırlayabilmek ve aile mutluluğunu sağlayabilmek için her türlü fedakarlığı gösteren değerli varlıklarımızdır.

Babalar, yılda bir gün değil her an saygıyla ve sevgiyle anılmalıdır. Bu vesileyle tüm babaların ve baba adaylarının gününü kutluyor, aileleriyle birlikte sağlık ve mutluluklar diliyorum.” (Haber Merkezi)

FACEBOOK'TA PAYLAŞ TWITTER'DA PAYLAŞ


+19
°
C
H: +22°
L: +18°
Manavgat
Çarşamba, 24 Ekim
7 Günlük Hava Tahmini
Sa Pe Cu Ct Pz Pt
+20° +20° +20° +18° +21° +22°
+19° +17° +16° + + +10°

GÜNCEL HABERLER