Yıl Sonu El Sanatları Sergisi

2019-06-12 11:32:51 / / 312 kez görüntülendi

Yıl Sonu El Sanatları Sergisi

Manavgat Halk Eğitim Merkezi tarafından düzenlenen kurslara katılan kursiyerler, kurs dönemi yaptıkları el becerisi çalışmalarını sergilendi. Manavgat Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi’nde açılan sergi 14 Haziran tarihine kadar açık kalacak.

Manavgat HEM Müdürlüğü tarafından düzenlenen el becerisi kurslarına katılan kursiyerlerin çalışmaları, Manavgat Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi fuaye alanında düzenlenen “Yıl Sonu El Sanatları Sergisi” ile sanatseverlerle buluştu. Serginin açılış törenine Kaymakam Mustafa Yiğit ve eşi Mehtap Yiğit, Belediye Başkanı Şükrü Sözen  Halk Eğitim Müdürü Hüseyin Geyikoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Muammer Sarıdemir, Dr. Hüseyin Vural Okulu Müdürü Ali Hakan Öz, Halk Eğitim Merkezi görevlileri, kursiyerler ve vatandaşlar katıldı.

Kurslara 2018 yılında 18 binin üzerinde bir katılımın sağlandığını belirten HEM Müdürü Hüseyin Geyikoğlu, kurs sayısının ve çeşitliliğinin artmasından dolayı iki farklı zamanda sergi yapmayı planladıklarını ifade ederek, kursiyerlerin kurslarda hazırladıkları el becerisi eserlerin sergilendiğini belirtti.

Kaymakam Mustafa Yiğit de sergide yer alan eserleri tek tek inceledi ve Halk Eğitim Merkezi Resim Öğretmeni Şule Ünal’dan çalışmalar ve teknikler hakkında bilgi aldı.

 Belediye Başkanı Şükrü Sözen Halk Eğitim Müdürlüğü ile Manavgat Belediyesi'nin müşterek çalışmalarının neticesinde, kursiyerlerin eğitimlerinin tamamlanmasından sonra ürettiklerinin sergilendiği çok güzel bir etkinlik olduğunu ifade ederek, “Bizleri de mutlu eden bir etkinlik. İnsanların ürettiğini görmek, insanlar kendi ürettiklerini görmesi, yaratıcılıklarının ortaya çıkması bizi son derece mutlu ediyor. Manavgat'ta gerçekten bu ruhta insan çok fazla, üretebilecek şartlar olduğunda her bağlamda insanımız, özellikle kadınımız çok fazla" diye konuştu. (Haber Merkezi)

FACEBOOK'TA PAYLAŞ TWITTER'DA PAYLAŞ


+19
°
C
H: +22°
L: +18°
Manavgat
Çarşamba, 24 Ekim
7 Günlük Hava Tahmini
Sa Pe Cu Ct Pz Pt
+20° +20° +20° +18° +21° +22°
+19° +17° +16° + + +10°

GÜNCEL HABERLER