Arı’dan Bakan Korkmaz’a soru önergesi

2019-06-12 11:31:40 / / 470 kez görüntülendi

Arı’dan Bakan Korkmaz’a soru önergesi

CHP Antalya Milletvekili Cavit Arı Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un yanıtlaması için soru önergesi verdi. Arı, Antalya Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğüne bağlı Toros Emlak Müdürlüğü’nde Müdür Yardımcısı olarak görev yapan Kadri Korkmaz’ın kendisine ait sosyal medya hesabından, Atatürk’e ve siyasi parti yöneticilerine hakaret ettiği iddialarını gündeme getirerek, bu konuda Bakanlık tarafından yapılan bir işlemin olup olmadığını sordu

CHP Antalya Milletvekili Cavit Arı’nın Antalya Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğüne bağlı Toros Emlak Müdürlüğünde Müdür Yardımcısı olarak görev yapan Kadri Korkmaz’ın Facebook Sosyal Medya hesabından Atatürk’ün manevi şahsiyatı ile Siyasi Parti Yöneticileri hakkında hakaret içerikli paylaşımlarda bulunduğu iddialarına dair Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’a yazılı soru önergesi verdi.

Antalya Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğüne bağlı Toros Emlak Müdürlüğü’nde Müdür Yardımcısı olarak görev yapan Kadri Korkmaz’ın kendisine ait sosyal medya hesabından Atatürk’ün manevi şahsiyeti hakkında hakarette bulunduğu ve yine Siyasi Parti yöneticilerine de hakaretlerde bulunduğuna dair Antalya da bulunan basın yayın organlarına bağlı gazetecilerin sosyal medya hesaplarında haber paylaşımları bulunduğunun iddia edildiğini ifade ederek şu soruları yöneltti:

Bahsi geçen Bakanlığınıza bağlı kamu görevlisinin başta Atatürk’ün manevi şahsiyetine karşı ve Siyasi Parti Yöneticileri hakkında iddia edilen şekilde hakaret içerikli paylaşımlar yaptığı konusu hakkında tarafınızdan yapılmış bir araştırma ve incele var mıdır?

Var ise bu şekilde kamu görevi ile ilgisi olmayan hakaret içerikli paylaşım yapan bir kişinin halen aynı görevde tutulması ne kadar doğrudur?

Bir bürokratın sosyal medya hesabından siyasetin içine bu kadar girmesini gerektirecek paylaşımlarda bulunması ayrıca ne kadar doğrudur? (Haber Merkezi)

FACEBOOK'TA PAYLAŞ TWITTER'DA PAYLAŞ


+19
°
C
H: +22°
L: +18°
Manavgat
Çarşamba, 24 Ekim
7 Günlük Hava Tahmini
Sa Pe Cu Ct Pz Pt
+20° +20° +20° +18° +21° +22°
+19° +17° +16° + + +10°

GÜNCEL HABERLER