AİHL, Litvanya'dan döndü

2019-05-24 13:27:45 / / 438 kez görüntülendi

AİHL, Litvanya'dan döndü

2016 yılından itibaren hibe alan Erasmus projeleriyle öğrenci değişimleri ağırlık kazanan Manavgat Manavgat Anadolu İmam Hatip Lisesi, 11-17 Mayıs 2019 tarihleri arasında Litvanya'nın Moletai şehrinde yapılan öğrenme faaliyetine 6 öğrenci 3 öğretmenden oluşan 9 kişilik bir ekiple katıldı.

"Let's Explore Our Roots to Shape Our Common Future" isimli Erasmus projesi kapsamında Litvanya ev sahipliğinde "Kültürel Miraslarımız ve Sanat" konulu öğrenme faaliyetine Türkiye'nin yanı sıra Romanya ve Polonya'dan gelen katılımcılar kültürel miraslarımızla ilgili sunumlar yapıp sanat, anadil, yemek kültürü, geleneksel dans ve müzik alanında benzerlik ve farklılıklarımızı gösteren bir de e-broşür hazırladı.

Konuyla ilgili olarak okul müdürü Nadir Arslan,"Manavgat Anadolu İmam Hatip Lisesi olarak şu anda 6 uluslararası proje yürütmeyiz. Bu projeler öğrencilerimizin 21.yüzyıl becerilerini geliştirmelerine olanak sağlarken, okulumuzun da vizyon ve misyonuna önemli katkılar sağlamaktadır. Proje ekibimizin başarılarına hayran olmamak elde değil. Bazı aylar yeri geldi iki yurtdışı faaliyetine katıldılar ve Manavgat'ta ev sahipliği yaptılar. Projelerimizin yürütülmesi sürecinde özveriyle çalışan proje ekibimizi ve destek veren tüm personelimizi tebrik eder, başarılarının devamını dilerim” dedi.

Projeler koordinatörü ve İngilizce Öğretmeni Zühal Boroğlu da yürütmekte oldukları projelerle tek amaçlarının öğrencilerinin yetenek ve kapasitelerini keşfetmelerini sağlamak ve geleceğe daha donanımlı bireyler yetiştirmek olduğunu belirtti. Proje anahtar kişisi Matematik Öğretmeni Özdemir Şahin de Haziran'daki son bir hareketlilikle birlikte bugüne kadar toplamda 68 öğrencinin kısa dönem yurtdışı eğitim faaliyetine katılmalarını sağladıklarını, önümüzdeki eğitim öğretim yılında da hareketliliklerin devam edeceğini belirtti. (Haber Merkezi)

FACEBOOK'TA PAYLAŞ TWITTER'DA PAYLAŞ


+19
°
C
H: +22°
L: +18°
Manavgat
Çarşamba, 24 Ekim
7 Günlük Hava Tahmini
Sa Pe Cu Ct Pz Pt
+20° +20° +20° +18° +21° +22°
+19° +17° +16° + + +10°

GÜNCEL HABERLER