Resitalim Müzik Merkezi 19 Mayıs’ı kutladı

2019-05-24 13:26:17 / / 394 kez görüntülendi

Resitalim Müzik Merkezi 19 Mayıs’ı kutladı

Resitalim Müzik Merkezi, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı, çocuklardan, annelerden oluşan bir koro ve orkestra ile kutladı. Resitalim Müzik Merkezinin sahibi müzik öğretmeni Dilber Gözübüyük, “Eğer elimde olsaydı ülkemin her karış toprağına ekin eker gibi sanat tohumları ekerdim. Büyüsün yeşersin ve bütün dünyayı sarsın diye” şeklinde konuştu

 

Resitalim Müzik Merkezi her yıl olduğu gibi bu yılda kurtuluş ve bağımsızlık mücadelesinin başlangıç gününün 100.yıldönümü olan 19 Mayıs 2019 günü bir anma şenliği düzenledi. Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı AVM’ de kutladı. Çocuklardan ve annelerden oluşan korolar kemancılar ve gitarcılar eşliğinde çok güzel türküler, şarkılar ve marşlar söylediler. Atatürk’e olan bağlılıklarını bir kez daha tekrarladılar. Büyük bir izleyici kitlesinin yanı sıra AVM müşterileri de büyük bir dikkat ve keyifle şenliği izlediler. Resitalim Müzik Merkezinin sahibi müzik öğretmeni Dilber Gözübüyük bir konuşma yaparak şunları söyledi.   

“19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor bayramımızın 100.yılını coşkuyla kutlamak için buradayız, hoş geldiniz.100 yıl önce bugün büyük önderimiz, kurtarıcımız Atatürk’ümüzün bağımsızlık ateşini yaktığı gündür. Atamızın dünyaya mal olmuş bir sözüyle başlamak istiyorum.”Yurtta barış dünyada barış”. Bu sözü dünyada söyleyen tek lider Mustafa Kemal Atatürk’ümüz olmuştur. Onunla ve Cumhuriyetimizle gurur duyuyorum. Şu anada karşımda değişik ülkelerden pek çok konuklarımız var. Alman, İngiliz, Rus, Hollandalı gibi. İnanıyorum ki onlar da Atatürk’ümüzü tanıyor, seviyor ve saygı duyuyorlardır.100 yıl önce Samsun’da doğan bağımsızlık güneşimiz ve Cumhuriyet meşalemiz bugün hala dimdik ve ilk günkü heyecanla yaşıyor. Cumhuriyetimiz ve bağımsızlığımız hiç de kolay elde edilmedi. Bu mücadele ilk 19 Mayıs 1919 da başladı. Yokluklar ve yoksulluklarla, bütün halkımızın canla başla mücadelesiyle kazanıldı. Bugün ne mutlu ki Cumhuriyet ateşimiz yanmaya devam ediyor ve sonsuza kadar sönmeyecek. Ben bir müzik eğitimcisi olarak bu meşaleyi hiç söndürmeyeceğim. Gençlerimizi ve çocuklarımızı Cumhuriyetin, barışın ve egemenliğin bilinciyle büyüteceğiz. Bunun için müziğin aydınlık getirdiğine barıştan ve sevgiden yana sihirli bir güç olduğuna inanıyorum. Bir enstrüman çalmanın çocuğa ve gençliğe büyük bir güç kaynağı olduğuna inanıyorum. Müzikle uğraşan bir çocuğun barıştan, sevgiden, paylaşmadan yana olduğuna kötülüklerden ve kavgadan uzak olduğuna inanıyorum ve şöyle diyorum.

Eğer elimde olsaydı ülkemin her karış toprağına ekin eker gibi sanat tohumları ekerdim. Büyüsün yeşersin ve bütün dünyayı sarsın diye.19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor bayramımız kutlu olsun.” (Haber Merkezi)

FACEBOOK'TA PAYLAŞ TWITTER'DA PAYLAŞ


+19
°
C
H: +22°
L: +18°
Manavgat
Çarşamba, 24 Ekim
7 Günlük Hava Tahmini
Sa Pe Cu Ct Pz Pt
+20° +20° +20° +18° +21° +22°
+19° +17° +16° + + +10°

GÜNCEL HABERLER