Loading Manavgat'ın Sesi Gazetesi

Vural, Bakan Albayrak’a sordu

2019-05-16 11:43:36 / / 185 kez görüntülendi

Vural, Bakan Albayrak’a sordu

İYİ Parti Antalya Milletvekili Tuba Vural Çokal, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından yazılı olarak cevaplaması için bir soru önergesi verdi. Tuba Vural Çokal, İstanbul seçimlerinin yenilenmesinin ülkede yaşanan mali sıkıntılara bir yenisini daha eklediğini ifade etti.

İYİ Parti Antalya Milletvekili Tuba Vural Çokal bir soru önergesi vererek, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından yazılı olarak cevaplandırılmasını istedi.

Tuba Vural Çokal’ın Bakan Berat Albayrak’a yazılı olarak verdiği ve yazılı olarak cevaplamasını istediği soru önergesinde şunları sordu:

“İstanbul seçimlerinin yenilenmesi kararı alındıktan sonra Merkez Bankası’nın kamu bankaları aracılığıyla piyasada gerçekleştirdiği dolar satışının ne kadar olduğunu

Seçim döneminde seçim yenileme kararının piyasalar üzerinde oluşturabileceği karşılaşılması muhtemel olan olumsuz etkileri önleyebilme açısından ekonomik politikalarınız var mı? Var ise bu politikaları piyasayı rahatlatmak adına açıklama yapmak için hangi durumun oluşmasını beklemektesiniz?

10 Nisan 2019 tarihinde açıklamış olduğunuz Yeni Ekonomi Programı kapsamında ‘Yapısal Dönüşün Adımları’ paketini piyasalara etkilerinin olumlu ve olumsuz yönleri nelerdir. Bu konuda olumlu yönde ivme görülmüş müdür? Eğer görülmüşse bu veriler nelerdir?”

Tuba Vural Çokal, İstanbul seçimlerinin yenilenmesinin ülkede yaşanan mali sıkıntılara bir yenisini daha eklediğini ifade ederek, Merkez Bankası’nın ve Hazine ve Maliye Bakanı’nın seçimlerden itibaren atmış oldukları adımlarla ilgili soru önergesi verdiğini ifade etti. (Haber Merkezi)

FACEBOOK'TA PAYLAŞ TWITTER'DA PAYLAŞ


+19
°
C
H: +22°
L: +18°
Manavgat
Çarşamba, 24 Ekim
7 Günlük Hava Tahmini
Sa Pe Cu Ct Pz Pt
+20° +20° +20° +18° +21° +22°
+19° +17° +16° + + +10°

GÜNCEL HABERLER