Loading Manavgat'ın Sesi Gazetesi

AVM’de vatandaş dolandırıcılık konusunda uyarıldı

2019-05-16 11:40:58 / / 124 kez görüntülendi

AVM’de vatandaş dolandırıcılık konusunda uyarıldı

Manavgat İlçe Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Büro Amirliği ekipleri tarafından Novamall AVM’de vatandaşlara dolandırıcılıkla ilgili bilgilendirici broşür dağıtıldı.

Manavgat İlçe Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Büro Amirliği ekipleri Novamall AVM’de vatandaşlara dolandırıcılıkla ilgili bilgilendirici broşür dağıtıldı.

Broşürlerde cep telefonları aracılığıyla yapılan dolandırıcılığın 2 türlü olduğu belirtilerek, "Vatandaşlarımızı cep telefonları ile arayarak kendilerini polis veya savcı olarak tanıtıp, terör örgütüyle bağlantılı oldukları iddia edilip korkutarak para talep edilmektedir. Ayrıca farklı firmaların promosyon amaçlı yaptığı kampanyaları konu alan ödül kazanıldığı şeklinde kontör ya da para talebinde bulunmaktadırlar. Suç işlemeyi alışkanlık haline getirmiş kişiler telefon açarak kendilerini polis, asker ve savcı olarak tanıtmaktadır. Vatandaşlara telefon veya hesap numaralarının terör örgütü mensuplarınca ele geçirildiğini ve kullanıldığını belirtip, terör örgütü mensuplarını yakalamalarının an meselesi olduğunu söyleyerek para veya kontör talep etmektedirler. Her şeyden önce çok iyi bilinmelidir ki hiçbir kamu görevlisi para talep etmez" denildi. (Haber Merkezi)

FACEBOOK'TA PAYLAŞ TWITTER'DA PAYLAŞ


+19
°
C
H: +22°
L: +18°
Manavgat
Çarşamba, 24 Ekim
7 Günlük Hava Tahmini
Sa Pe Cu Ct Pz Pt
+20° +20° +20° +18° +21° +22°
+19° +17° +16° + + +10°

GÜNCEL HABERLER