Dünya Çiftçiler Günü kutlandı

2019-05-15 11:45:36 / / 249 kez görüntülendi

Dünya Çiftçiler Günü kutlandı

Manavgat Ziraat Odası Başkanı (MZO) Rasim Metin, 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü nedeniyle mesaj yayınlayarak tüm çiftçilerin çiftçiler gününü kutladı. Başkan Metin, “Alın teri ve emeği ile en güzel sebzeyi, meyveyi, tahılı üretmek için fedakârca çaba harcayan tüm çiftçilerimizin, 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü'nü kutluyorum” dedi.

Manavgat Ziraat Odası Başkanı Rasim Metin, 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü nedeniyle bir mesaj yayımlayarak, “Alın teri ve emeği ile en güzel sebzeyi, meyveyi, tahılı üretmek için fedakârca çaba harcayan tüm çiftçilerimizin, 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü'nü kutluyorum” dedi.

Manavgat Ziraat Odası Başkanı (MZO) Rasim Metin, ülkenin kalkınmasında, ekonominin büyümesinde, üretim ve verimliliğin arttırılmasında, hayat standartlarının yükseltilmesinde, tarımsal üretimin her kademesinde çiftçilerin alın terinin bulunduğunu belirterek, yaptığı açıklamasında şunları söyledi:

“Çiftçilerimiz, ülkemizin kalkınmasında, ekonomimizin büyümesinde, sofralarımıza ulaşan ekmeğin, meyvenin, sebzenin üretiminde alın teri dökerek yoğun emek sarf eden kesimlerin başında gelmektedir. Tarım ve hayvancılık üretiminin her kademesinde çalışan vefakâr çiftçilerimizin; üretim ve verimliliğin arttırılması, yaşam şartlarının yükseltilmesi, ürettikleri ürünlerin pazarlara ulaştırılması, ülkemizin ve bölgemizin tarım ve hayvancılığının kalkınmasında yüksek öneme sahiptir. Alın teri ve emeği ile en güzel sebzeyi, meyveyi, tahılı üretmek için fedakârca çaba harcayan tüm çiftçilerimizin, 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü'nü kutlar, bereketli ve bol kazançlı bir yıl geçirmelerini temenni eder, aile bireyleri ile birlikte sağlıklı ve mutlu günler dilerim.”

MZO Başkanı Rasim Metin ve yönetim kurulu üyeleri daha sonra Manavgat Kaymakamı Dr. Mustafa Yiğit’i ve Belediye Başkanı Şükrü Sözen’i ziyaret etti. Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, “Manavgat Ziraat Odası Başkanı Rasim Metin ve odanın çok değerli yönetimini 14 Mayıs Çiftçiler Günü nedeniyle ağırlamaktan büyük memnuniyet duyduk. Kentimizdeki tarım ve üreticilerimizin bugünkü durumuyla ilgili olarak sohbet gerçekleştirdiğimiz Ziraat Odası yönetimine nazik ziyaretleri nedeniyle teşekkür ediyor, tüm üreticilerimizin ve emekçi çiftçilerimizin gününü kutluyorum” dedi. (Haber Merkezi)

FACEBOOK'TA PAYLAŞ TWITTER'DA PAYLAŞ


+19
°
C
H: +22°
L: +18°
Manavgat
Çarşamba, 24 Ekim
7 Günlük Hava Tahmini
Sa Pe Cu Ct Pz Pt
+20° +20° +20° +18° +21° +22°
+19° +17° +16° + + +10°

GÜNCEL HABERLER