Loading Manavgat'ın Sesi Gazetesi

Dürüm içinde eroin yakalandı

2019-05-15 11:42:02 / / 96 kez görüntülendi

Dürüm içinde eroin yakalandı

Antalya İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele ekipleri tarafından otogarda M.A.K isimli şahıstan dürüm içinde saklanmış vaziyette eroin yakalandı. Diğer bir olayda ise laboratuar ortamına getirdikleri iddia edilen evde 331,5 gram esrar, 26 adet kök keneviri ele geçirildi.

Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde Antalya İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlileri tarafından Antalya genelinde turizm sezonunun açılması ile birlikte özellikle turistlerin geliş-gidiş yaptığı  Şehirlerarası Otobüs Terminali’nde uyuşturucu madde ticareti yapan şahıs ve gruplara yönelik çalışma yapıldı.

Yapılan çalışmalar kapsamında, uyuşturucu madde ticareti yapmak üzere Antalya’ya geliş-gidiş yaptığı değerlendirilen M.A.K isimli şahıstan döner dürüm içerisine saklanmış vaziyette daralı  9,7)gram eroin maddesi ele geçirildi. Şüpheli  M.A.K isimli şahıs “Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Ticareti Yapmak ve Sağlamak” suçundan işlemlerinin tamamlanmasından sonra Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı’na sevk edildi.

Diğer bir olayda ise evlerinde uyuşturucu madde yetiştirmek için düzenek kurarak laboratuar ortamına getirdikleri iddia edilen K.C.Y, İ.D ve S.C isimli şahıslara yönelik operasyon d e düzenlendi. Eve yapılan operasyon sonucunda,  toplam daralı 331,5 gram esrar, 26 kök kenevir bitkisi, ısı yalıtımlı dolap, karbon filtre, ısı ölçer cihazlar ve bitki besleyici kimyasallar vb. materyaller ele geçirildi.

Şüpheli K.C.Y, İ.D ve S.C isimli şahıslar hakkında “Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Ticareti Yapmak ve Sağlamak”, “Kullanmak İçin Uyuşturucu Veya Uyarıcı Madde Satın Almak Kabul Etmek Bulundurmak ve Kullanmak” ve “2313 SKM İzinsiz Kenevir Bitkisi Yetiştirmek” suçlarından işlem yapıldı.(K.C.Y isimli şahıs Antalya Cumhuriyet Başsavcılığınca işlemlerinin tamamlanmasından sonra Antalya Sulh Ceza Hakimliği tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi. (Haber Merkezi)

FACEBOOK'TA PAYLAŞ TWITTER'DA PAYLAŞ


+19
°
C
H: +22°
L: +18°
Manavgat
Çarşamba, 24 Ekim
7 Günlük Hava Tahmini
Sa Pe Cu Ct Pz Pt
+20° +20° +20° +18° +21° +22°
+19° +17° +16° + + +10°

GÜNCEL HABERLER