Öküz ölünce ortaklık bozuldu mu?

2019-05-14 12:31:11 / / 491 kez görüntülendi

Öküz ölünce ortaklık bozuldu mu?

Manavgat’ta yıllardır yapılması planlanan Organize Sanayi Bölgesi, çekek alanı, hastane ve benzeri ihtiyaçlar, seçimden önce AK Parti bakanları, milletvekilleri, belediye başkan adayları, ilçe başkanları tarafından vaat üstüne vaatlerle gündeme getirildi. Antalya ve Manavgat’ta seçimi kaybeden AK Parti’den şu an ses seda yok.

Antalya Büyükşehir Belediye eski Başkanı Menderes Türel tarafından imar çalışması yapılan “Yeni Manavgat” projesinin içinde yer alacak marina ile çekek ve imalat yeri Kültür ve Turizm Bakanlığı’nca Side 2 No’lu Turizm Merkezi Kızılağaç Bölgesi 2. Etap Uygulama Planı’nda yer almadı. Konu Manavgat’ta Belediye Başkanlığı ve sivil toplum kuruluşlarının bir araya geldiği toplantı ile gündeme getirildi. Bugün de geniş kapsamlı bir toplantı yapılacağı açıklandı.

Turizmde önemli bir yere sahip olan Manavgat’ta yıllardır gündeme getirilen organize sanayi bölgesi, çekek alanı ve imalat yeri, hastane ve benzeri ihtiyaçlar, seçimden önce vaat olarak gündeme getirilirken, seçimlerin bitmesi ve AK Parti’nin Manavgat ve Antalya’da seçimi kaybetmesi ile gök kubbede hoş bir seda olarak kaldı.

Konu ile ilgili bugün Manavgat Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi’nde, Kültür ve Turizm Bakanlığı'nca yapılan Side 2 Nolu Turizm Merkezi Kızılağaç Bölgesi 2. Etap Uygulama Planı konusunda bir toplantı düzenleyecek. Manavgat’taki odalar, sivil toplum kuruluşları, sektör temsilcileri, muhtarlar, bölgedeki mülk sahipleri toplantıya çağırıldı.

Marina ile tekne çekek ve imalat yeri bu planla iptal edildi. Yapılacak bu toplantı ile konu tekrar gündeme getirilecek. Toplantıya ilgili her kurum, kuruluş, siyasi partilerin temsilcilerinin katılması bekleniyor. MATSO’da daha önce yapılan toplantıya CHP, İYİ Parti’nin ilçe başkanları ile MHP’den bir temsilci katılmıştı. Manavgat için önem taşıyan bu toplantıya AK Parti’den kimsenin katılmaması dikkat çekti.

30 Ocak 2019 tarihinde Manavgat’tan bir heyet bu konu ile ilgili Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ile görüşüp, Manavgat Kum Mevki’nde bulunan 170 hektarlık özel proje alanı, yat limanı, çekek yeri için söz aldığını seçimlerden önce duyurmuştu. Kültür Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ile görüşmeye AK Parti Antalya Milletvekili İbrahim Aydın, Manavgat AK Parti Manavgat Belediye Başkan adayı Hasan Öz ve MATSO Başkanı Ahmet Boztaş gitmiş ve Hasan Öz bu görüşmeyi sosyal medyadan şöyle duyurmuştu:

“İşimiz gücümüz Manavgat. Milletvekilimiz Sayın İbrahim Aydın önderliğinde MATSO Başkanımız Sayın Ahmet Boztaş ve beraberimizdeki heyetle Manavgat Kum Mevki’nde bulunan 170 hektarlık özel proje alanı, yat limanı, çekek yeri ve Kızılağaç Bölgesi Golf Alanı için T.C Kültür ve Turizm Bakanımız Sayın Mehmet Nuri Ersoy ile Bakanlık binasında görüştük ve onayı için söz aldık. Manavgat’ımıza hayırlı olsun.”

Yat limanı ve çekek alanı için Kültür ve Turizm Bakanı’ndan söz alanların, Atatürk Kültür Merkezi’nde bugün yapılacak olan, “Kültür ve Turizm Bakanlığı'nca yapılan Side 2 Nolu Turizm Merkezi Kızılağaç Bölgesi 2. Etap Uygulama Planı konusundaki” bu toplantıya katılıp katılmayacakları merakla bekleniyor. (Haber Merkezi)

FACEBOOK'TA PAYLAŞ TWITTER'DA PAYLAŞ


+19
°
C
H: +22°
L: +18°
Manavgat
Çarşamba, 24 Ekim
7 Günlük Hava Tahmini
Sa Pe Cu Ct Pz Pt
+20° +20° +20° +18° +21° +22°
+19° +17° +16° + + +10°

GÜNCEL HABERLER