Loading Manavgat'ın Sesi Gazetesi

CHP’den HES protestosuna destek

2019-04-20 08:42:45 / / 142 kez görüntülendi

CHP’den HES protestosuna destek

Akseki, Gündoğmuş, Manavgat İlçeleri Gençler ve Güçlüköy Mahalleleri’nde yapılması düşünülen HES Projesi köylüler tarafından protesto edildi. Yapılan Protestoya Manavgat CHP İlçe Örgütü de destek verdi.

Akseki Güçlüköy’de yapılacak HES konusunda bilgilendirmek için firma tarafından düzenlenen toplantı vatandaşlara tarafından protesto edildi. Konu ile ilgili bilgilendirilmek istenmeyen vatandaşlara Manavgat CHP İlçe Örgütü de destek verdi.

Akseki, Gündoğmuş, Manavgat ilçeleri Gençler ve Güçlüköy Köyleri’nde Kanyon Yenilenebilir Enerji Üretim tarafından yapılması planlanan Çenger I-II-III regülatörleri ve HES kapasite artışı projesi ile ilgili olarak Çevresel Etki Değerlendirmesi Yönetmeliği’nin 9. Maddesi gereğince halkı yatırım hakkında bilgilendirmek, görüş ve önerilerini almak üzere Akseki Güçlüköy’de halk katılım toplantısı düzenlendi.

Toplantı saatinde, toplantı yeri önünde toplanan vatandaşlar firmanın bilgilendirme yapmasını istemeyerek, toplantıyı protesto etti.

Manavgat CHP İlçe Örgütü de Akseki Güçlüköy’de yapılmak istenen toplantıya katılarak, protestoya destek verdi. Manavgat CHP İlçe Başkanı Avukat Aliye Coşar, “Akseki, Gündoğmuş, Manavgat İlçeleri Gençler ve Güçlüköy’de yapılması düşünülen HES projesi için planlanan toplantının protestosuna destek olduk. Biz de CHP Manavgat İlçe Örgütü olarak HES’e hayır diyoruz” şeklinde konuştu. (Haber Merkezi)

FACEBOOK'TA PAYLAŞ TWITTER'DA PAYLAŞ


+19
°
C
H: +22°
L: +18°
Manavgat
Çarşamba, 24 Ekim
7 Günlük Hava Tahmini
Sa Pe Cu Ct Pz Pt
+20° +20° +20° +18° +21° +22°
+19° +17° +16° + + +10°

GÜNCEL HABERLER