Loading Manavgat'ın Sesi Gazetesi

Başkan Sözen’den yeni projeler

2019-03-14 08:56:45 / / 312 kez görüntülendi

Başkan Sözen’den yeni projeler

Manavgat Belediye Başkanı ve CHP-Millet İttifakı Belediye Başkan Adayı Şükrü Sözen, hayvancılığa belediye eliyle destek vermek amacıyla Canlı Hayvan Pazarı ve Halk-ET, Halk-Süt projelerini hayata geçirmeye hazırlanıyor.

Manavgat Belediye Başkanı ve CHP-Millet İttifakı Belediye Başkan Adayı Şükrü Sözen, Kurban Pazarı Projesi’ni Demirciler Mahallesi 141 ada içerisinde yer alan 33 bin 700 metrekarelik parselde hayata geçirecek. Proje ile büyükbaş ve küçükbaş hayvan sahiplerine modern bir hayvan pazarı kazandırılmış olacak. Alan üzerinde yapılacak düzenlemede küçükbaş ve büyükbaş hayvanlar için ayrı girişler, padoklar, ortak mezat alanı, yem satış ünitesi, karantina bölümü, gübre silaj çukurları, otopark, kafeterya ve hizmet binası yer alacaktır. Hayvan pazarı ile alıcı ve satıcılar haftanın belirli günleri buluşturularak alım-satım işlemleri gerçekleşecek. Başkan Sözen, projenin yerel seçimlerden hemen sonra hayata geçirilmeye başlanacağını açıkladı.

HALK ET-HALK SÜT

Başkan Sözen, sadece bölgemizde değil, ülkemiz genelinde kronik bir sorun haline gelen et krizinin, “HALK-ET ve HALK-SÜT” projesi ile belediye ile çözülebileceğini açıkladı. Başkan Sözen, yıllardır uygulanan Halk Ekmek modeli referans alınarak hayata geçirilecek olan Halk-Et uygulamasıyla bölgemizdeki hayvancılığın yeniden canlandırılmasını, hem çiftçinin hem de hayvancılıkla uğraşan vatandaşların alın terlerinin karşılığını almasını hedeflediklerini söyledi. Sözen, Halk-Süt ile de süt üretici birlikleri ve doğrudan üreticiden alınacak sütlerin kontrolden geçirildikten sonra sağlıklı ve doğal bir şekilde tüketiciye sunulacağını açıkladı. Sözen, “Kırsal kalkınmayı destekleyecek bu projeler ile et ve süt üreticisine de destek olacağız. Böylelikle hem halkımız ucuz olarak ürünlere kavuşacak hem de hayvancılığımız gelişecek” dedi. (Haber Merkezi)

FACEBOOK'TA PAYLAŞ TWITTER'DA PAYLAŞ


+19
°
C
H: +22°
L: +18°
Manavgat
Çarşamba, 24 Ekim
7 Günlük Hava Tahmini
Sa Pe Cu Ct Pz Pt
+20° +20° +20° +18° +21° +22°
+19° +17° +16° + + +10°

GÜNCEL HABERLER