Loading Manavgat'ın Sesi Gazetesi

“Sağlıklı birey, sağlıklı toplum demektir”

2019-03-13 10:15:28 / / 331 kez görüntülendi

“Sağlıklı birey, sağlıklı toplum demektir”

Antalya Yeşilay Şubesi Manavgat Temsilciliği Yeşilay Haftası münasebetiyle Manavgat Cumhuriyet Meydanı’nda Yeşilay standı açarak Manavgatlıları bağımlılıkla mücadelede bilinçlendirerek farkındalık örneği gösterdi.

Antalya Yeşilay Şubesi Manavgat Temsilcisi Özgü Özen önderliğinde Manavgat Yeşilay gönüllüleri Hasan Demir, Bayram Çiçek, Fatih Köse, Ceren Kaçkar Yeşilay Haftası münasebetiyle Manavgat Cumhuriyet Meydanı’nda Yeşilay standı açarak Manavgatlıları bağımlılıkla mücadelede bilinçlendirerek büyük bir farkındalık örneği gösterdi.

Antalya Yeşilay Şubesi Manavgat Temsilciliği Yeşilay Haftası münasebetiyle Manavgat Cumhuriyet Meydanı’nda Yeşilay standı açarak Manavgatlıları bağımlılıkla mücadelede bilinçlendirerek farkındalık örneği gösterdi.

7’den 77’ye yüzlerce Manavgatlı Yeşilay standını ziyaret ederek, sigara, alkol, uyuşturucu ve teknoloji bağımlılıkları konularında Yeşilay gönüllülerinden bilgi aldı.

Manavgat halkının büyük bir ilgi gösterdiği Yeşilay standında vatandaşlara Yeşilay broşürleri ve dergileri dağıtılarak Yeşilay rozetleri takdim edildi. Açılan Yeşilay çadırında vatadandaşlara aynı zamanda çay ikramı da yapıldı. Bağımlılıkla mücadelede dünyada saygın bir yeri olan Yeşilay’ın Manavgat’ta faaliyette bulunmasından dolayı vatandaşlar Manavgat Yeşilay Temsilcliği’ne teşekkür etti.

Yeşilay Haftası nedeniyle Manavgat Yeşilay Temsilcisi Özgü Özen “Yeşilay Cemiyeti 5 Mart 1920 tarihinde Hilal-i Ahdar adıyla kurulmuştur. Yeşilay’ın kuruluş tarihini içeren 1-7 Mart her yıl ülkemizde 'Yeşilay Haftası' olarak kutlanmaktadır. O günden bu güne bağımlılıkla yapmış olduğu mücadelede dünyaya örnek olacak bir kurum hâline gelen Yeşilay, ülkemizin en köklü sivil toplum kuruluşlarından birisi olarak, bağımlılıkla mücadelede önder bir sivil toplum kuruluşu olma hedefiyle tüm bağımlılıklarla mücadelesini kararlılıkla sürdürmeye devam etmektedir.

Memleketimizde yapmış olduğumuz çalışmalarımızda vermiş olduğumuz konferanslarda özellikle gençlerimizi sigara, alkol, uyuşturucu ve teknoloji bağımlılıkları noktasında uyarıyor, Yeşilay olarak her zaman gençlerimizin yanında olduğumuzu dile getiriyoruz. Ülkemizin geleceğinin teminatı olan çocuklarımızın bağımlılıktan uzak, sağlıklı bir şekilde yetişmesi ve topluma örnek olacak davranışlarda bulunmasına büyük bir önem veriyoruz. Biliyoruz ki sağlıklı birey, sağlıklı toplum demektir.

Memleketimiz Manavgat’ta Yeşilay Temsilcisi olarak görev almaktan ve insanlarımıza faydalı hizmetlerde bulunmaktan büyük bir gurur duyuyor, halkımızı Yeşilay gönüllüsü olmaya davet ediyorum. Hemşehrilerimize Yeşilay haftası dolayısıyla açmış olduğumuz standımıza göstermiş oldukları ilgi ve alakadan dolayı çok teşekkür ediyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle tüm halkımıza sağlıklı ve huzurlu bir yaşam diliyor, öncü ve lider bir sivil toplum kuruluşumuz olan Yeşilay'ımızın 99. kuruluş yıl dönümünü ve bu yola gönül verenlerin 1-7 Mart Yeşilay Haftası'nı yürekten kutluyorum” dedi.

Manavgat Yeşilay Temsilci Yardımcısı Hasan Demir ise yaptığı konuşmasında “Manavgat Yeşilay olarak Sayın Temsilcimiz Özgü Özen’in girişimleri ve kendilerinin önderliğiyle bir araya geldik, kendilerine böyle bir oluşuma liderlik ettikleri için çok teşekkür ediyoruz, özverili çalışmalarımızla inanıyoruz ki Manavgat’ımız bağımlılıkta mücadelede bölgesinde örnek olacaktır. Bu vesileyle ben de Yeşilay Haftamızı kutluyor, hemşehrilerimize esenlikler diliyorum” dedi. (Haber Merkezi)

FACEBOOK'TA PAYLAŞ TWITTER'DA PAYLAŞ


+19
°
C
H: +22°
L: +18°
Manavgat
Çarşamba, 24 Ekim
7 Günlük Hava Tahmini
Sa Pe Cu Ct Pz Pt
+20° +20° +20° +18° +21° +22°
+19° +17° +16° + + +10°

GÜNCEL HABERLER