Loading Manavgat'ın Sesi Gazetesi

“Manavgat’ın ihtiyacı olan projeler yapmışız”

2019-03-13 10:14:47 / / 309 kez görüntülendi

“Manavgat’ın ihtiyacı olan projeler yapmışız”

Manavgat Belediye Başkanı, Millet İttifakı CHP Manavgat Belediye Başkan adayı Şükrü Sözen, seçim çalışmalarını Aşağı Hisar Mahallesi’nde sürdürdü. Başkan Sözen, “Doğru işler yapmışız ki, milletvekili aday toplantısını Atatürk Kültür Merkezi’nde yaptılar. Doğru projeydi de neden Türkbeleni’ni kullanmadınız, neden? Bugün Toros Kadınları’na gidiyor olmaları, mesire alanlarımıza gidiyor olmaları, onlarca ödül aldığımız o ırmak kenarlarını geziyor olmaları inanın beni onurlandırıyor” dedi.

Millet İttifakı Manavgat Belediye Başkan adayı Şükrü Sözen, seçim çalışmalarına Aşağı Hisar Mahallesi’nde devam etti. Perşembe Pazarı kapalı alanda yapılan toplantıya Manavgat İYİ Parti İlçe Başkanı Hatice Avcı, Manavgat CHP İlçe Başkanı Aliye Coşar, Millet İttifakı Belediye Meclis Adayları Seçim Komitesi ile muhtarlar katıldı. Millet İttifakı Perşembe Pazarı’nda davul, zurna ve havai fişeklerle karşılandı. Başkan Sözen’in konuşmasından önce Belediye Meclis Üyeleri, tek tek tanıtıldı.

İlk konuşmayı İYİ Parti Manavgat İlçe Başkanı Hatice Avcı yaptı. Başkan Avcı, bu seçimin yerel bir seçim olup hizmet yarışı seçimi olduğunu söyleyen Avcı, “Bu seçim beka sorunu değil, kötüye giden ekonominin, kötüye giden tarım ve hayvancılığın, kötüye giden adalet ve eğitim sisteminin farkında olduğumuzun oylarımıza ikaz etme seçimidir. İllet ve zillet ittifakı olarak adlandırılan bizler bu kelimeleri ne şahsım, ne partim ne de ittifakımız adına asla ve asla kabul etmiyoruz. Milli irade her şeyin üstündedir. Bizleri terörist ilan edenlere diyoruz ki bizler terörist değiliz, bizler milletiz, millet. Hem de öyle bir milletiz ki, dedikleri gibi tek millet değil Türk Milletiyiz, dedikleri gibi tek devlet değil, Türk Devletiyiz, dedikleri gibi tek vatan değil, Türk Vatanıyız, dedikleri gibi tek bayrak değil, Türk Bayrağımız var. Biz Türküz ve Ne Mutlu Türküm Diyene” şeklinde konuştu.

CHP İlçe Başkanı Aliye Coşar ise yaptığı konuşmasında, 10 yılda Manavgat’ı çağdaş bir kent haline getiren Belediye Başkanı Şükrü Sözen’in, yine halktan alacağı destekle üçüncü dönem için halkın belediyeciliğiyle bu göreve talip olduğunu belirterek, “ Sosyal Demokrat belediyecilikle temelinde insan olan birçok başarılı projesi olmuştur ve Manavgat’ımızın da birçok projesini karşılamıştır. Üçüncü dönemi de bu dönemi gibi birçok başarılı projesi olacaktır.

Kızılot’ta bir konudan bahsetmiştik. Bu başarı birilerini huzursuz etmiş ki, Belediye Başkanımız Şükrü Sözen’in binalardaki afişleri Sayın Bakanın talimatıyla, emniyet güçlerince indirildi. Biz buradan tekrar soruyoruz? Belediye Başkanımız Sayın Şükrü Sözen’in afişlerini indirdiniz, peki gönüllerden nasıl indireceksiniz? Biz insanları kutuplaştıran, ayrıştıran siyaseti asla kabul etmiyoruz. Gün birlik, beraberlik, dayanışma günü olmalıdır” dedi.

KİMSE MANAVGAT’IN ÖZ EVLADIYIM DEMESİN

Manavgat Belediye Başkanı, Millet İttifakı CHP belediye Başkan adayı Şükrü Sözen konuşmasına, “Öncelikle bize onurlu bir geçmiş ile beraber çok kıymetli değerler bırakan, korunası, kollanası çok kıymetli bir ülke bırakan Ulu Önderimiz, Mustafa Kemal Atatürkümüz ve silah arkadaşları, şehitlerimize minnetlerimizi ifade ediyorum” diyerek başladı. Sözen şöyle konuştu:

“Hiç kimse ‘Ben Manavgat’ın öz evladıyım’ demesin, biz bir aileyiz. Biz beraber nefes alabilirsek, Manavgat’ın geleceğini beraber kurgulayabilirsek, Manavgat o zaman yaşanılası bir kent olur. Manavgat’ın çıktığı bu yolculukta her birinizin çok emeği var, bunu biliyorum. Duruşunuzla, sevginizle Manavgat her zaman size borçlu. Bu bizim görev anlayışımıza da yansıdı. Her zaman Manavgat’ın geleceğini, Manavgat’ın dinamikleri ile kurgulayalım istedik. Siyasi partilerle, sivil toplum örgütleriyle, bu kente gönül veren bütün vatandaşlarımızla kurgulayalım. Dünyanın en güzel kenti olma yolunda inançla duruş koyan Manavgat’ın geleceğini kurgulamak sadece bizim gücümüzle olmaz. Sizlerin inanışları, sahiplenmesi ile bu Manavgat, sizlerin inanışlarıyla çocuklarımızın yaşayacağı bir kent olabilir.

Biz artık konuşmalarımızda geriye değil ileriye bakmamız lazım. Manavgat’ta bunları yaptık değil, Manavgat’ta bunları yapacağız deme noktasındayız. Bu kentin önünde kat edilecek çok mesafesi var, bu kentte işlenecek birçok Allah’ın lütfu var. Doğu, batı sınırı ırmak, ortasından ırmak geçen, önünde sahil bandı olan, arkasında baraj gölleri, Toros Dağları olan ve birçok medeniyete tarih boyunca ev sahipliği yapan, dünyada ikinci bir kent sayabilir misiniz? Kesinlikle yok. Bizlere düşen nedir? Önümüzdeki süreçte geriye bakmadan bu kente hizmet etmek istiyoruz.”

OYMAPINAR GİBİ BİR DEĞERİMİZ VAR

Manavgat’ın 12 ay canlı kalması, 12 ay ticaretin, turizmin gündemde olması gerektiğini belirten Başkan Sözen, “Bunun için de mutlaka ve mutlaka alternatif turizm kollarının bu kentte hayata geçirilmesi lazım diyoruz. Bunun için elimizde materyallerimiz var, Oymapınar gibi bir değerimiz var. Oymapınar’ın 25.000’lik plan çalışmasını bitirdik, oradaki koruma bandını kaldırdığımız takdirde, orayı çeşitli turizm kollarına açabileceğimiz, doğa, sağlık, spor, ekolojik turizm olarak, su sporlarının yapıldığı turizm kollarıyla beraber Manavgat ile bütünleştirebiliriz. Bu insanlara çok büyük ölçekte istihdam kapısını açacaktır” şeklinde konuşarak şunları söyledi:

“Rantçılara teslim etmeden, orada hesap yapanları öteleyerek, önce halk diyerek, önce işsiz insanlarımız diyerek Ulualan mevkini Manavgat’a mutlaka kazandırmamız gerekir. Orayı da halkın çıkarları doğrultusunda plan çalışmalarını bitirtip bu kentin yeni yüzüne dönüştürmemiz gerekir. Manavgat’ta yaşadığımız en büyük sorunlardan bir tanesi nedir? Yazın insanlarımız çalışıyor, ticaret erbabı küçük esnafımız, turizm çalışanımız yılın 8 ayı keseden yemekte. Borç yaparak kışını geçiriyor. Bunu mutlaka hükümet eliyle, yerel yönetimler katkısıyla mutlaka çözüm bulmak mecburiyetindeyiz. Bunun bir alternatifi de organize sanayi. 

Bize ‘Nasıl yapacaksınız? Hangi bakanlıklarla yapacaksınız’ diyorlar ya, her işte olduğu gibi önce kalbimizi sonra da beynimizi koyarak yapacağız. Devletin bütün bakanlıkları, halkın bakanlıkları, devletin bütün bakanlıkları hangi partiye mensup olursa olsun rozetini bırakan idarecilere her bir bakanlığın sahip çıkma mecburiyeti vardır. O bakanlıklara gidip, proje ortağı olacağımızı, bütün ilgili kurumlara Manavgat ölçeğinde yoldaşlık edip, önderlik edip o projenin Manavgat’a gelmesi için elimizden geleni yapacağız. Oymapınar’daki davamız bölge lehine neticelendi. Kısa zamanda da Manavgat ailesi olarak her işte duruş gösterdiğimiz gibi orada da siyaset ötesi ortak bir duruş göstereceğiz, gösteremeyenleri de size şikayet edeceğiz.

Bugün taahhüt ettiğimiz projelerin hepsini hayata geçirecek inancımız, gücümüz var ve birilerinin dediğinin ötesinde bize ve en az Manavgat’a bizim kadar inanan, benim de inandığım çok güzel kadrolarımız var. Birileri görmek istemiyor ama Manavgat Belediyesi Türkiye’nin 70 ilinden büyük bir ilçede, topluma hizmet eden bir belediye. Türkiye’nin en başarılı belediyelerinden bir tanesidir Manavgat Belediyesi. Çalışanına borcu olmayan Türkiye’nin ender belediyelerinden bir tanesidir. Emeğe saygı gösteren, insanları ötelemeyen, insanları ‘Sen şu partidensin, sen bu partidensin’ diyip belediyeden uzaklaştırmayan, kendini soyutlamayan idarecilerin olduğu inanan, yürekli bir belediyedir Manavgat Belediyesi. Öyle geldi, öyle de gidecek.”

SİDE İLE İLGİLİ HAYALLERİMİZ VAR

Manavgat turizmini güçlü kılacak, Manavgat turizmini 12 aya yayacak, kalıcı kılacak, sürdürülebilir turizme destek olacak Side’deki o büyük projenin mutlaka devam etmesi gerektiğini de ifade eden Sözen, “Hayal ettiğimiz gibi Side’mizin mutlaka UNESCO’ya dahil olması lazım” şeklinde konuşarak şunları söyledi:

“Bizim geçen 5 yıl içinde yaptırdığımız Ulaşım Master Planı’nın dışında bir tek plan çalışması yok. 5 yıldır Manavgat’ın trafiği nerenin sorumluluğuna. Büyükşehir’in sorumluluğunda. Ulaştırmaya bağlı. Manavgat’ta trafik gittikçe artıyor. O çevreyolundaki ucube yapılarla sorun asla çözülmez. Yapılması gereken kent içindeki araç köprüleri, yaya köprüleri, Kuzey Çevre Yolu, turizmi kıyı bandında birbirine bağlayacak Gündoğdu’dan Kızılot’a kadar, turizm yatırımlarını birbirine bağlayacak, Kazan mevkisinde bir araç köprüsü ile bütünleştirecek sahil yoludur bizim Turizm Master Planı’nda olması gereken kurtuluş.

Manavgat’ta yapılacak çok işler var, Manavgat’ın önünde çok ciddi ve güzel bir gelecek var. Manavgat’ta doğru ellerde olmadığı takdirde maalesef diyeceğim, çok büyük rant alanı var. Bunu asla unutmamanız gerekiyor. O alanlar size ait. Kum mevki, Sorgun Çamlığı, Oymapınar’daki o bakir yerler size ait. Bunlara oylarınızla, doğru kararlarınızla destek olun.”

AĞLAYARAK O BAKANLIKLARDAN ÇOK DÖNDÜĞÜMÜ BİLİYORUM

Millet İttifakı CHP Belediye Başkan adayı Şükrü Sözen’in seçim çalışmalarında üzerinde durduğu konulardan bir tanesi de, Manavgat ile ilgili konularda iktidar ile yaşadıkları.

“Bizden asla bir şey istenmedi” cümlesini sık sık dile getiren Başkan Sözen, “Ben ülkemi temsil eden ulaşabildiğim ölçekte her türlü yetkiliye gitmeye çalıştım. Sistemin bana müsaade ettiği ölçekte gitmeye gayret ettim. Ulaştığım oldu, ulaşamadığım oldu, derdimi anlatabildiğim oldu, anlatamadığım oldu. Şunu çok net söyleyeyim, o bakanlıklardan ağlayarak çıktığımı çok biliyorum. Bunları biz hak etmiyoruz, bizler seçilerek gelen insanlarız. Biz millete hizmet için bu kapıları çalıyoruz diyerek, mutlaka bu süreçlerin de sonu gelecek diyerek, herkese adil davranan sistemler mutlaka bu ülkede hüküm sürecek diyerek ağlayarak o bakanlıklardan çok döndüğümü biliyorum. Beni konuşturmasınlar” diye konuştu.

MANAVGAT ŞELALESİ HALA BİZİM DEĞİL

Manavgat Şelalesi ile ilgili davanın hala sürdüğünü, hukuki bazda mücadelenin devam ettiğini ifade eden Başkan Sözen, Manavgat Şelalesi’nin dudrumu hakkında da şunları söyledi:

“Manavgat Şelalesi dediler. Manavgat Şelalesi bugün hala bizim değil, davalar devam ediyor, mücadelemizi hukuki bazda veriyoruz.  Bize hiç gelmedi diyenlere buradan seslenmek istiyorum. Manavgat’ın iktidar partisi milletvekili kimdir. İbrahim Aydın beyefendi, benim de değerli kardeşim. İbrahim Aydın Orman kökenli, bizim de sorunumuz Orman Bakanlığı ile. Devletin Turizm Bakanlığı diyor ki, ‘Burayı ben Manavgat Belediyesi’ne tahsis verdim, kiraladım, kira sözleşmesini yaptım, kirasını da ödüyor, burası Manavgat Belediyesi’nin’ diyor. Orman Bakanlığı da ‘Hayır, burayı geri alacağım’ diyor. Kime gidersiniz? Bölgemizin Orman kökenli milletvekiline gidersiniz. Doğru adres değil mi? Ben de oraya gittim. Değerli kardeşim, sayın vekilim bana ne dedi biliyor musunuz? ‘Ben bu işlere asla karışamam, Menderes Başkan’a git’ dedi. Bana Menderes Başkan’ı adres gösterdi. Yerin sahibi Menderes Başkan değil, tahsis sahibi o değil, yetkili o değil ama ne hikmetse, bana Menderes Başkan’ı adres gösterdi. Beni kimse toplumun önünde bir şey ifade etmek zorunda bırakmasın. Ben bu topluma her şeye rağmen hizmet etmek istiyorum.”

DOĞRU İŞLER YAPMIŞIZ

Şarkıcı Gülşen’i Cumhuriyet Meydanı’nda ağırlamalarından, proje toplantılarını Cumhuriyet Meydanı’nda yapmalarından son derece memnun olduğunu söyleyen Sözen, “Demek ki kullanılası projeler yapmışız. Manavgat’ın ihtiyacı olan projeler yapmışız. Bize, ‘Ne yaptın, çiçek, böcek belediyeciliği yaptın’ diyorlar, doğru işler yapmışız ki, milletvekili aday toplantısını Atatürk Kültür Merkezi’nde yaptılar. Doğru projeydi de neden Türkbeleni’ni kullanmadınız, neden? Bugün Toros Kadınları’na gidiyor olmaları, mesire alanlarımıza gidiyor olmaları, onlarca ödül aldığımız o ırmak kenarlarını geziyor olmaları inanın beni onurlandırıyor” diye konuştu. Başkan Sözen konuşmasının son bölümünde ise şunları söyledi:

“Bizler birilerinin dediği gibi kadrolarımızı birilerine seçtirmeyiz. Bizim kadrolarımız ülkesini seven, bayrağını seven, milliyetçi, ulusçu, Misak-ı Milli sınırlarına inanan, Atatürk değerlerinin sonuna kadar sahiplenilmesine, yüceltilmesine inanan ve Atatürk değerleriyle bu ülkede yöneticilik yapılmasına inanan değerlerden oluşan kadrolardır. Bizler birilerinin dediği gibi işaretle kadro oluşturmayız. Bunu esefle kınıyorum. İYİ Parti’nin içinden çıkan, gerçek anlamda milliyetçi ruha sahip olan, yürekli, vatansever kardeşlerimle, Cumhuriyet Halk Partisi içinden çıkan, Atatürk değerlerini bir yaşam tarzı olarak gören kardeşlerimle. Sağ siyasetin içinde onuruyla, şerefiyle, haysiyetiyle yaşamını idame ettiren, Manavgat’a hizmet eden kardeşlerimle son derece güzel bir kadro oluşturduk. Benim de gurur duyduğum bir tablo, kimseye tartıştırmam.

Başarılı olmadığına inandığım bir Büyükşehir süreci var. Bugün, ‘Bu belediye bu partiden, o belediye bu partiden’ diyerek, ayrıştıran bir belediye anlayışı var. Lafı geldiği zaman ‘Biz herkese kapımızı açtık’ diyorlar ama yapılanları anlatmaya kalksam saatler alır. ‘Ben bugün Antalya’nın 19 ilçesinde adil bir yönetim anlayışı kurgularım, hiçbir belediye ayrıt etmem, insanları siyasi görüşlerine göre ötelemem, şeffaf belediyecilik yaparım ve bununla ilgili de yeterli tecrübeyi kazandım ve 20 yıldır belediye başkanlığı yapıyorum’ diyen Muhittin Böcek Başkan var. Büyükşehir Yasası’nın mecburiyetidir bu, onunla beraber çalışma şansım olursa, çok daha güzel şeyleri yapabileceğimizi çok iyi biliyorum. Bugün 4 katrilyon borçla Türkiye’nin en borçlu belediyelerinden birisi olan Antalya Büyükşehir Belediyesi’ni ‘Bu bataklıktan çıkarırım, artıya geçiririm’ diyen bir Muhittin Böcek Başkan var.  Eğer lütfedip bir 5 yıl daha size hizmet etme onurunu verirseniz, Antalya’da Muhittin Başkan’a da destek olmanızı rica ediyorum.” (Haber Merkezi)

FACEBOOK'TA PAYLAŞ TWITTER'DA PAYLAŞ


+19
°
C
H: +22°
L: +18°
Manavgat
Çarşamba, 24 Ekim
7 Günlük Hava Tahmini
Sa Pe Cu Ct Pz Pt
+20° +20° +20° +18° +21° +22°
+19° +17° +16° + + +10°

GÜNCEL HABERLER