Loading Manavgat'ın Sesi Gazetesi

Kaymakam Yiğit’e TÜRSAB’dan ziyaret

2019-01-12 08:03:49 / Hakan Tankaya / 216 kez görüntülendi

Kaymakam Yiğit’e TÜRSAB’dan ziyaret

 

TÜRSAB Manavgat Side Bölgesel Yürütme Kurulu üyeleri Manavgat Kaymakamı Mustafa Yiğit’e nezaket ziyaretinde bulundu.

Ziyarette TÜRSAB Manavgat Side BYK Başkanı Mehmet Uslu’nun yanı sıra TÜRSAB Yönetim Ahmet Özden’de hazır bulundu. Manavgat’ta turizmin hakim sektör olduğunu belirten TÜRSAB Manavgat Side BYK Başkanı Mehmet Uslu, 2018 yılını beklentilerin üzerinde tamamladıklarını söyled. Turizmdeki hareketliliğin 2019 yılı içinde süreceğini anlatan Uslu, “Gelecek sezona ait gelen rezervasyon bilgileri bunu net bir şekilde gösteriyor. Bundan sonra 6 ile 8 ay arasında değişen turizm sezonunu 10 aya çıkarmak çalışmamız gerekiyor” dedi. Başkan Uslu, zaman zaman yaşadıkları sorunları çözmek konusunda gayret gösteren Kaymakam Mustafa Yiğit’e teşekkür etti.

TÜRSAB Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Özden’de Manavgat’ın turizm sektörü açısından çok şanslı bir yer olduğunu, ilçe ekonomisinin turizm sektörüyle ayakta durduğunu söylemenin yanlış olmayacağını belirtti. Bu nedenle Manavgat’ta turizm sektörünü geliştirmek için çok çalışmak gerektiğinin altını çizen Özden, “İlçemiz için mutlaka pazar çeşitlendirmesi yapmalıyız. Avrupa ve Rus pazarının yanına Arap ülkeleri, Çin gibi Uzakdoğu ülkelerini de alabilmeliyiz” diye konuştu.

Manavgat Kaymakamı Mustafa Yiğit’te, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Manavgat Allah vergisi bir doğa, iklim, tarih ve kültürel zenginliğe sahip. Bu güzel coğrafya dünyada bile sayılı yerlerden bir tanesi” dedi. Turizm sektörü yöneticilerinin yaptıkları çalışmaların ilçeye daha fazla turist gelmesi açısından önemli olduğunu belirten Kaymakam Yiğit, turizm sektöründe yaşanan sorunların çözüme kavuşmasının önemli olduğunu söyledi.

Ziyarette, TÜRSAB heyeti, Kaymakam Yiğit’e gelecek turizm sezonu için yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Haber: berra yılmaz

FACEBOOK'TA PAYLAŞ TWITTER'DA PAYLAŞ


+19
°
C
H: +22°
L: +18°
Manavgat
Çarşamba, 24 Ekim
7 Günlük Hava Tahmini
Sa Pe Cu Ct Pz Pt
+20° +20° +20° +18° +21° +22°
+19° +17° +16° + + +10°

GÜNCEL HABERLER