Loading Manavgat'ın Sesi Gazetesi

MANAVGAT’TA ÇOCUK KORUMA TOPLANTISI

2019-01-12 07:56:14 / Hakan Tankaya / 238 kez görüntülendi

MANAVGAT’TA ÇOCUK KORUMA TOPLANTISI

 

  • Manavgat Kaymakamı Dr. Mustafa Yiğit ;” Çocukların suça yönelmesini önleyecek çözümlerin üretilmesi çok önemli  ve bu toplumsal bir görevdir” dedi.

 

5395 Sayılı Çocuk Koruma Kanunu kapsamında Manavgat’ta  çocuklarının korunması, haklarının ve esenliklerinin güvence altına alınması, ihmal ve istismarlarının önlenmesine yönelik koruyucu ve destekleyici tedbirlerin yerine getirilmesi için kamu kurum ve kuruluşları arasında gerekli koordinasyonun sağlanması amacıyla Manavgat Sosyal Hizmet Merkezi Koordinatörlüğünde; “Çocuk Koruma İlçe Koordinasyon kurul toplantısı  Manavgat Kaymakamlığında gerçekleştirildi.  Manavgat Kaymakamı Dr. Mustafa Yiğit Başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya  İlçe Belediye Sosyal İşler Müdürü Saffet Nergiz, İlçe Cumhuriyet Savcısı İlhami Çeviker, Antalya Baro Temsilcisi Av. Yalçın Kırma, İlçe Emniyet Amiri Fuat Polat, İlçe Denetimli Serbestlik Merkezi Şube Müdürü Yusuf Güven, Manavgat Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Nihal Etci, İlçe Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) Müdürü Yavuz Ayna, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Süleyman Karakaya, İlçe Milli Eğitim Müdürü Muammer Sarıdemir,  İlçe Sağlık Müdürü Dr. Aşur Eker, İlçe Koordinasyon Sekretarya Sorumlusu Sosyolog Fatma Erol, Antalya Büyükşehir Belediyesi Zabıta Müdürü Recep Karakuş, İlçe Emniyet müdürlüğü Polis Memuru Fatih Üzel, İlçe Jandarma Komutanlığı İdari Ks. A. Necati Sarı’nın katıldı.

 

Manavgat Kaymakamı Dr. Mustafa Yiğit toplantı açılış konuşmasında; Çocukların suça yönelmesini önleyecek çözümlerin üretilmesinin çok önemli olduğunu ve bunun toplumsal bir görev olduğunu  söyledi, Yiğit ; Özellikle ilçemizde bağımlılıkla mücadele kapsamında kurumlarımızın çalışmalarını sürdürdüğünü ifade ederek  2019 yılında bağımlılıkla mücadele kapsamında ilgili kurum ve kuruluşların gerekli çalışmaları işbirliği içerisinde yapılmasının önemini vurguladı ve gençlerin bu tür bağımlılıklardan korumamız gerektiğini belirtti.

 

Toplantı gündeminde; Koruyucu ve Destekleyici Tedbir Kararlarını uygulayan ve uygulanmasında destek sağlayan kurul üyelerinin 1 Ocak 2018 - 31 Aralık 2018 tarihleri arasında çocuk koruma alanında yapılan işlemler ve sayısal verileri değerlendirildi.

Toplantıda ayrıca 2019 yılı içinde 5395 Çocuk Koruma Kanunu çerçevesinde çocuklara ilişkin gündemde yer alan sorunların çözümüne yönelik uygun hizmet modellerinin uygulanabileceği konusunda gerekli bilgi alışverişinde bulunulmuş olup yapılması planlanan çalışmalar kararlaştırıldı.

FACEBOOK'TA PAYLAŞ TWITTER'DA PAYLAŞ


+19
°
C
H: +22°
L: +18°
Manavgat
Çarşamba, 24 Ekim
7 Günlük Hava Tahmini
Sa Pe Cu Ct Pz Pt
+20° +20° +20° +18° +21° +22°
+19° +17° +16° + + +10°

GÜNCEL HABERLER