Loading Manavgat'ın Sesi Gazetesi

2 tonluk iş makinesini kepçeyle çalmaya kalktılar

2018-12-06 09:30:13 / Hakan Tankaya / 271 kez görüntülendi

2 tonluk iş makinesini kepçeyle çalmaya kalktılar

 

Manavgat  Alara çayı kenarında bulunan kullanılmayan kum ocağından trafo direğinin çalan ve 2 tonluk taş eleme makinesini kepçeyle çalmak istediği iddia edilen şüpheliler Yaşar C. ve Tarık Y. jandarma tarafından suçüstü yakalandı

Manavgat’ın Boztepe Mahallesi Alara Çayı kenarında Fatih Tezcan’a ait kullanılmayan kum ve çakıl ocağından hırsızlık yapıldığı ihbarı üzerine İlçe Jandarma Komutanlığı timleri tarafından operasyon yapıldı. Operasyonda, aynı yerden daha önceden trafo ve demir elektrik direğini çalan Yaşar C ile Tarık Y. 2 tonluk taş eleme makinesini kepçeyle çalmak isterken suçüstü yakalandı. Gözaltına alınan şüphelilerden Yaşar C., özel bir firma adına taşeron olarak ASAT Alanya Şube Müdürlüğü’nde kepçe operatörü olarak çalıştığı, olay yerinde ele geçirilen kepçenin de aynı firmaya ait olduğu belirlendi.

Gözaltına alınan şüpheliler Yaşar C. ve Tarık Y.’nin jandarmada işlemlerinin tamamlanmasının ardından sorgularının yapılması amacıyla savcılığa sevk edildi.

Şüphelilerden Yaşar C. hırsızlık suçlamasını kabul etmeyerek, “İki hafta kadar önce Alara Çayı kenarında kepçeyle çakıl arıyordum. Daha sonradan eski kum ocağı olduğunu öğrendiğim yerde atıl halde bir direk gördüm. Atıl durumda ve sahipsiz olduğunu düşünerek trafo direğini kepçeyle ikiya katlayıp büktükten sonra yükleyerek götürdü ve Alanya tarafında yolda gördüğüm seyyar bir hurdacıya verdim, karşılığında 50 lira aldım. Kendime harçlık yaptım” dedi.

Önceki gün, aynı yere yine çakıl aramak için kepçeyle geldiğini belirten Yaşar C., “Tanımadığım bir kişi bana, orada bulunan yaklaşık 2 ton ağırlığında olan demir makine parçasını göstererek ‘Bunu buradan kaldır, biraz ileriye bırak sana harçlık vereyim’ dedi. Bende makine parçasını kepçeyle götürdüm ve tanımadığım adam bana 50 lira verdi. Dün yine aynı yere çakıl aramaya geliyordum yolda arkadaşım Tarık Y. beni aradı ve canının sıkıldığını söyledi. Onu da alıp eski kum ocağına geldim. Bu sırada muhtar olduğunu söyleyen biri gelerek bizim hırsızlık yaptığımızı söyledi. Birkaç dakika sonra jandarma ekipleri gelerek bizi karakola götürdü” dedi.

Şüphelilerden Tarık Y.’de kendisinin hırsızlık olayıyla bir ilgisi olmadığını iddia ederek, dün canı sıkıldığını için arkadaşıyla birlikte geldiğini bu sırada jandarmanın kendilerini gözaltına aldığını belirtti.

FACEBOOK'TA PAYLAŞ TWITTER'DA PAYLAŞ


+19
°
C
H: +22°
L: +18°
Manavgat
Çarşamba, 24 Ekim
7 Günlük Hava Tahmini
Sa Pe Cu Ct Pz Pt
+20° +20° +20° +18° +21° +22°
+19° +17° +16° + + +10°

GÜNCEL HABERLER