Loading Manavgat'ın Sesi Gazetesi

Manavgat ta 150 kişi organ bağışında bulundu

2018-11-08 12:10:07 / / 174 kez görüntülendi

Manavgat ta 150 kişi organ bağışında bulundu

3-9 Kasım tarihleri arasında kutlanan Organ Bağışı Haftası kapsamında Antalya Organ Nakli Bölge Koordinasyon Merkezi’nden yetkililer, Manavgat Organ Nakil Koordinasyon Merkezi’ni ziyaret etti. Ziyarette Manavgat Devlet Hastanesi bahçesinde stant açtıklarını belirten Manavgat Organ Nakil Koordinatörü Özlem Olcay, Manavgat’ta geçtiğimiz 1 yılda yaklaşık 150 kişinin organ bağışında bulunduğunu söyledi.

3-9 Kasım tarihleri arasında kutlanan Organ Bağışı Haftası kapsamında Antalya Organ Nakli Bölge Koordinasyon Merkezi’nden Gülen Kurt Bulut, Hatice Yeniçerioğlu ve Dr. İbrahim Kaya, Manavgat Organ Nakil Koordinasyon Merkezi’ni ziyaret etti. Ziyarette Manavgat Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Mehmet Çınar ve Manavgat Organ Nakil Koordinatörü Özlem Olcay ile görüş alışverişinde bulunan heyetten Gülen Kurt Bulut, Türkiye’de 22 bini böbrek olmak üzere yaklaşık 26 bin hastanın organ beklediğini ve her yıl bu rakamın yüzde 10’unun organ bulunamadığı için hayatını kaybettiğini söyledi. Vatandaşlardan duyarlılık beklediklerini ifade eden Bulut, organ bağışının hayat kurtardığını vurguladı.

Manavgat Devlet Hastanesi bünyesinde bulunan ofislerinde organ bağışlarını kabul ettiklerini, hafta dolayısı ile de bir gün Cumhuriyet Meydanı’nda olmak üzere hastane bahçesinde stant açtıklarını ifade eden Manavgat Organ Nakil Koordinatörü Özlem Olcay ise Manavgat’ta son bir yıl içerisinde yaklaşık 150 kişinin organ bağışında bulunduğunu, hafta kapsamında yaptıkları çalışmalarda da yaklaşık 80 kişinin kaydını gerçekleştirdiklerini söyledi. (Haber Merkezi)

FACEBOOK'TA PAYLAŞ TWITTER'DA PAYLAŞ


+19
°
C
H: +22°
L: +18°
Manavgat
Çarşamba, 24 Ekim
7 Günlük Hava Tahmini
Sa Pe Cu Ct Pz Pt
+20° +20° +20° +18° +21° +22°
+19° +17° +16° + + +10°

GÜNCEL HABERLER