AK GENÇLİK’TEN KARA TABUTLU EYLEM

2018-10-21 19:18:05 / / 6613 kez görüntülendi

AK GENÇLİK’TEN KARA TABUTLU EYLEM

 

 

Adalet ve Kalkınma Partisi Manavgat Gençlik Kolları bir zamanlar Manavgat ticaretinin can damarı olan Fevzi Paşa ve Atatürk Caddelerinin kesiştiği yerde esnafın geldiği nokta hakkında  kara tabutlu eylem gerçekleştirerek basın açıklaması yaptı.

Ak Parti Manavgat  Gençlik Kolları Başkanı Hasan Göktaş, yönetim kurulu üyeleri ile temsili imam kıyafeti giymiş gencin katıldığı kara tabutlu eylemde, Manavgat Fevzipaşa ve Atatürk Caddelerinde Manavgat Belediyesinin yanlış uygulamaları nedeni ile esnafın bitme noktasına geldiği yaklaşık 100 adet iş yerin kiralık olduğu  ifade edildi.

 

  • KARA TABUTLU EYLEM

 

 

Ak Parti Manavgat Gençlik Kolları Başkanı Hasan Göktaş;” Bilindiği üzere Manavgat belediyesi Atatürk ve Fevzi paşa caddeleri ile ilgili bir proje üretmiş bu projeyi cadde esnaflarının ve bu bölgede yaşayan vatandaşların itirazlarına rağmen hayata geçirmiştir. Nitekim hayata geçen proje sonrasında belediyenin ön göremediği vatandaşların ön gördüğü sıkıntılar bir bir yaşanmaya başlanmıştır. Uygulanan proje sonrasında dükkanlar bir bir boşalmaya başlamış şuan yüze yakın dükkan devren veya kiralıktır.Caddede alışveriş yapmak isteyen vatandaşlar park sıkıntısından dolayı başka lokasyonları tercih etmektedirler ticaretin temel taşlarından olan toptancı ve tedarikci firmaların araçları bu caddelere girememekte esnafın mal temini zorlaşmaktadır Vatandaşlar caddelerde bulunan nöbetçi eczanelerden araçlarını park edip ilaçlarını aşlamaz durumdadırlar bu bölgede yaşayan vatandaşlar evlerini taşımakta dahi zorlanırken araçlarını başka yerlere park etmek zorunda kaldıkları için acil bir durumda büyük sıkıntılar yaşamaktadırlar.

İlçe belediyesinin uyguladığı dayatma proje ile maalesef bu caddelerimiz hayıtını kaybetmiştir. Bu kara taput bu caddelerin sembolik Tabutudur.

 

  • BAŞKANIMIZ ELİNİ TAŞIN ALTINA SOKTU

 

İlçemizin en büyük sıkıntısı tarihi boyunca alt yapı olmuştur şükürler olsun ki Büyükşehir Belediye Başkanımız yaptığı yarım ve projeler ile bu sorunu kısa süre de büyük oranda çözüme kavuşturmuştur sorunların çözülmesi için çalışmalar devam etmektedir. Geçtiğimiz sene ASAT ekiplerince Manavgat altyapısı kameralı robotlarla görüntülenmiş bu görüntüler basın mensuplarımızla paylaşılmıştır o içler acısı tabloda foseptik, içme suyu ve kanalizasyon hatlarının bir birine karıştığını içme suyu hatlarının dünya sağlık örgütünün lağım hatlarında dahi kullanılmasını sakıncalı bulduğu asbest borulardan oluştuğunu çoğu noktada da alt yapının iflas etmiş olduğunu gördük bu bağlamda Büyükşehir Belediye Başkanımız sayın Menderes Türel elini taşın altına sokarak yıllardır kimsenin cesaret edemediği görmezden geldiği alt yapı sıkıntısını çözmek için çalışmalara başlamıştır.

Manavgat’ın hemen hemen her noktasında İlçe belediyesi tarafından dikilen ve bu çalışmaların sorumlusu ASAT’tır şeklinde tabelalar görmekteyiz bu tabelaları ilçe belediyesi kendi bütçesinden yaptırıp ASAT ve Büyükşehir’in tevazu gösterip yapmadığı reklamını yapmaktadır kendilerine teşekkür ediyoruz ancak biz Manavgat’ta bu işin sorumlusu Manavgat Belediyesidir yazılı tabelalarda görmek istiyoruz.İlçemize bugüne kadar ASAT tarafından yapılan alt yapı yatırımı yaklaşık 400milyon tl dir” dedi.

 

  • VATANDAŞIMIZ HERŞEYİN FARKINDA

 

 

Geçtiğimiz günlerde alt yapı çalışma noktalarına çiçek eken CHP İlçe Gençlik kollarınada cevap veren Göktaş ;” Bu vesile ile geçtiğimiz günlerde alt yapı çalışmaları noktalarına çiçek eken CHP Manavgat İlçe Gençlik Kolları Örgütü arkadaşlarımıza da cevap vermek isterim. Kazı çalışması yapılmadan alt yapı çalışması yapılabileceğini düşünmek çok şaşkınlık vericidir. Bugüne kadar İlçe Belediyesinin hiçbir alt yapı çalışması olmadığı için yapılan bu hummalı çalışmalar karşısında şaşkınlık yaşamaları doğal bir durumdur.

Bu çalışmalar alt yapının sağlıklı hale getirilmesi için yapılıyor bu tarz eylemlerle ağlıyı çiçeğe böceğe çekerek yapılan 400 milyonluk yatırımı itibarsızlaşmaya çalışmak boşuna bir çabadır. Bu tarz eylemlerle ağlıyı farklı yönlere çekmeye çalışıyorlar 2014 yılı kışında Manavgat merkezde binlerce araç kullanılamaz hale gelmiş onlarca ev ve iş yerine su basmıştır.  Bu kış 2014 yılından daha fazla yağış alan İlçemizde yapılan alt yapı çalışmaları neticesinde su baskını yaşanmamıştır vatandaşlarımız her şeyin farkındadır.

 

  • CHP’YE TAVSİYEM OTOPARK SORUNUNA ÇÖZÜM BULMALARIDIR

 

Ben CHP Gençlik kolları Örgütündeki arkadaşlarıma bir tavsiyede bulunmak istiyorum İlçemizin en büyük sıkıntısı olan alt yapı büyük oranda çözüme kavuşmuştur şuanda e büyük problem park sorunudur arkadaşlarımız ilçe Belediyesine neden Atatürk ve Fevzi Paşa caddelerindeki oto park  alanlarını kaldırdığını, Pazar yerinin altına bin araçlık otopark yapılabilirken bu sayının yarısı kapasitede otopark yapıldığını ve Atatürk Kültür Merkezinin altınına  Bin araçlık otopark alanı yapmak mümkünken neden otopark alanı yapılmadığını sorsunlar işte o zaman Manavgat halkı olarak niyetlerinin bağcıyı dövmek değil üzüm yemek olduğunu düşünebiliriz. Büyükşehir Belediye Başkanımız sayın Menderes Türel’inde dediği gibi ‘’Antalya Güzel Manavgat Çok daha Güzel’’ kıymetini bilelim katılımlarınız için bütün basın mensubu arkadaşlarımıza ve vatandaşlarımıza teşekkür eder saygılarımı sunarım. Ben bu vesile ile hafta sonu Cumhurbaşkanımız Sn Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımlarıyla gerçekleşecek olan il kongremize tüm halkımızı davet ediyorum” dedi.

Haber: Hakan Tankaya

 

 

FACEBOOK'TA PAYLAŞ TWITTER'DA PAYLAŞ


+19
°
C
H: +22°
L: +18°
Manavgat
Çarşamba, 24 Ekim
7 Günlük Hava Tahmini
Sa Pe Cu Ct Pz Pt
+20° +20° +20° +18° +21° +22°
+19° +17° +16° + + +10°

GÜNCEL HABERLER