VALİ KARALOĞLU ŞEHİT YAKINLARI VE GAZİLERLE İFTARDA BULUŞTU

2018-10-22 06:28:57 / / 6616 kez görüntülendi

VALİ KARALOĞLU ŞEHİT YAKINLARI VE GAZİLERLE İFTARDA BULUŞTU

 

 

 

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Antalya Valisi Münir Karaloğlu tarafından Kundu Oteller Bölgesi'nde bir otelde, şehit aileleri ve gaziler için düzenlenen iftar programına katıldı.

 

Bakan Çavuşoğlu, iftar sofrasını şehit yakınları ve gazilerle paylaşmaktan onur duyduğunu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım'ın da selam, sevgi ve iyi dileklerini gönderdiğini söyledi.

 

Bakan Çavuşoğlu, "Elbette gazilerimizi, şehitlerimizin çok kıymetli yakınlarını yalnız bırakmamak bizim asli görevimizdir. Ama şunu da çok iyi biliyoruz, ne yapsak, ne kadar çaba sarf etsek, şehitlerimize, gazilerimize, onların geride bıraktığı yakınlarına borcumuzu ödememiz mümkün değil." dedi.

 

Dün 13 vatan evladının bir helikopter kazasında şehit olduğunu hatırlatan Çavuşoğlu, "Onlar vatan için, millet için, bayrak için şehit oldular. Şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyoruz." dedi.

 

Çavuşoğlu, 15 Temmuz darbe girişimi gecesinde vatanını, milletini, bayrağını korumak için şehit olanları, içeride ve dışarıda mücadele ederken şehit düşen tüm vatan evlatlarını bir kez daha saygı ve minnetle andığını belirterek, "Elbette gazilerimizi, şehitlerimizin çok kıymetli yakınlarını yalnız bırakmamak bizim asli görevimizdir. Başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere devletimiz ve hükümetimiz bu konuda çok hassas. Ama şunu da çok iyi biliyoruz, ne yapsak, ne kadar çaba sarf etsek, şehitlerimize, gazilerimize, onların geride bıraktığı yakınlarına borcumuzu ödememiz mümkün değil. Sizlere minnet borçluyuz. Ermeni terör örgütünün yurt dışındaki saldırılarında çok sayıda şehit vermiş bir bakanlığın mensubu olarak, şehit olmanın ne demek olduğunu çok iyi biliyoruz. Elbette şehitlerimizin anısını her zaman yaşatacağız içeride ve dışarıda." diye devam etti.

 

Vali Karaloğlu da özellikle son bin yıldır Anadolu topraklarını vatan kılmak için çok şehit verildiğini, Türk tarihinin adeta şehitlerin kanlarıyla, canlarıyla ve gazilerin kahramanlıklarıyla yazıldığını söyledi.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın her sene ocak ayında 81 ilin valisini Ankara'da bir araya getirerek yıllık değerlendirme toplantısı yaptığını ifade eden Karaloğlu, "Sayın Cumhurbaşkanımızın bize verdiği birinci talimat 'İllerinizdeki şehit yakınlarına ve gazilere sahip çıkın' talimatıdır. Vilayetlerde Aile ve Sosyal Politikalar İl müdürlüklerine bağlı, sadece şehit yakınları ve gazilerle ilgilenmek için bir müdürlük kuruldu." dedi.

 

Bakan Çavuşoğlu ve Vali Karaloğlu’nun yanı sıra Antalya protokolünün de eşlik ettiği iftar yemeğine, şehit yakınları ve gazilerimizle birlikte 450 kişi katıldı.

FACEBOOK'TA PAYLAŞ TWITTER'DA PAYLAŞ


+19
°
C
H: +22°
L: +18°
Manavgat
Çarşamba, 24 Ekim
7 Günlük Hava Tahmini
Sa Pe Cu Ct Pz Pt
+20° +20° +20° +18° +21° +22°
+19° +17° +16° + + +10°

GÜNCEL HABERLER