Tütüncü Seriklileri kabul etti

2018-10-22 03:23:54 / / 6702 kez görüntülendi

Tütüncü Seriklileri kabul etti

 

 

Antalya Serikliler Derneği’ni kabul eden Başkan Hakan Tütüncü, “Serik, bizim canımız ve ciğerimizdir.” dedi. 

Geçtiğimiz Nisan ayında kurulan Antalya Serikliler Derneği yönetimi, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’ye nezaket ziyaretinde bulundu.

Başkanlık toplantı salonunda gerçekleşen kabulde Antalya Serikliler Derneği Başkanı Adnan Tezgel, 5 yıla yakın süren çalışma ve istişareler neticesinde derneği kurulması kararını aldıklarını söyledi. Siyaset üstü bir dernek olduklarının altını çizen Tezgel, derneğinin yapacağı çalışmalar hakkında da bilgi verdi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Hakan Tütüncü de, dernek üyelerine şöyle seslendi: “Kendinizi ulvi bir gayeye vakfetmiş durumundasınız. Bu heyecanınız beni mutlu etti. Çünkü iyi bir yerel yönetiminin iyi bir sivil toplum kuruluşuna ihtiyacı var. Bu anlamda hemşehri derneklerini çok iyi işler yaptığına inananlardanım. Birlikte yaşadığımız şehri, birlikte güzelleştirmek bizim için önemlidir. Gelişim, değişim sadece maddi boyutu yoktur. Manevi boyutu da var. Manevi noktada en çok katkıyı verecek olanların başında da STK’lar geliyor. O sebepten dolayı STK’ların kıymetini çok iyi biliyorum.”

“Ne kadar Korkutelili’ysem, dostlarım, arkadaşlarım vasıtasıyla bir o kadar Serikli’yim.” diyen Başkan Tütüncü, “Serik, bizim canımız, ciğerimizdir. Antalya siyasetine yön veren iki merkez var; birisi Korkuteli, diğeri ise Serik’tir.  Aynı zamanda Serik’te yerleşmiş, Antalya’yı zenginleştiren milliyetçi bir Yörük kültürü de var.” ifadesini kullandı.

Başkan Tütüncü, Kepez Belediye Meclisi’nde 6 tane Serikli meclis üyesi bulunduğunun da altını çizdi.

Ziyaret, anı fotoğrafı çekilmesiyle sona erdi. (Haber Merkezi)

FACEBOOK'TA PAYLAŞ TWITTER'DA PAYLAŞ


+19
°
C
H: +22°
L: +18°
Manavgat
Çarşamba, 24 Ekim
7 Günlük Hava Tahmini
Sa Pe Cu Ct Pz Pt
+20° +20° +20° +18° +21° +22°
+19° +17° +16° + + +10°

GÜNCEL HABERLER