Raşit Doğan Enhoş: “Adalet geçte olsa tecelli etti”

2018-10-22 06:41:02 / / 10928 kez görüntülendi

Raşit Doğan Enhoş: “Adalet geçte olsa tecelli etti”

Bolu’da FETÖ operasyonları kapsamında 27 Temmuz 2016 tarihinde tutuklanan Highway Outlet Alışveriş Merkezi’nin eski CEO’su ve geçtiğimiz seçimlerde MHP’den Manavgat Belediye Başkan Adayı olan Raşit Doğan Enhoş, avukatının ve kendinin itirazları sonucu adli kontrol şartı ile geçtiğimiz 16 Ocak 2017 gecesi serbest bırakıldı.

Delil yetersizliği gerekçesiyle serbest bırakılan Enhoş, memleketi Manavgat’A GELDİ.   Enhoş, Manavgat ziyareti sırasında Koçlar Medya Grubumuzu da ziyaret etti. Sohbet havasında geçen ziyarette yaşanan süreçleri anlatan Enhoş, kendisine yapılan tüm suçlamaları, delillerle ispat ettiğini ve buna rağmen ancak 6 ay sonra delil yetersizliğine karar verilip salındığını ifade etti.

Bu süreçte kendisine yöneltilen suçlamaların asılsızlığını tek tek ispatladığını ve mahkemeye sunduğunu aktaran Enhoş, yaşadıklarını şu şekilde anlattı; “Ben, 2015 yılında Ankara’da Gazi Üniversitesi Eğitim Kooperatifi başkanı olarak, bu FETÖ-PDY yapılanması ve faaliyetleri hakkında anayasal suçları araştırma savcılığına müşteki sıfatıyla suç duyurusunda bulundum. Ve bu suç duyuruma istinaden Gazi Üniversitesi Rektörü Süleyman Büyükberber ve birçok öğretim üyesi FETÖ-PDY yapılanmasından halen tutuklu bulunmaktadır. Ortağı ve yöneticisi olduğum Bolu Dağı A.Ş.’de FETÖ yapılanmasıyla ilişkisi olan ortak ve personeli 15 Temmuz’dan önce Haziran ayı içerisinde ortaklıklarına ve görevlerine son vermiştim.  Buna rağmen FETÖ soruşturmaları kapsamında tutuklandım. Bu esnada bana yöneltilen suçlamalar vardı. Baylock kullanımı, Amerika’ya gitme, para aktarma gibi isimsiz ihbar mektuplarına dayanan suçlamaların asılsızlığını delillerle ispatlayarak reddettim. Ancak delillerin araştırılması ve suçsuzluğumun anlaşılması için 6 ay geçti, sonuç itibariyle ben de haksız yere tutuklananlardanım. Adalet geç de olsa tecelli ediyor.”

Tutuklanma sürecinden önce, halen ortağı olduğu eski CEO’luğunu yürüttüğü TEM otoyolu üzerindeki Highway Outlet Alışveriş Merkezi’ni ele geçirmek isteyenlerin yoğun baskısıyla da mücadele ettiğini aktaran Enhoş; “15 Temmuz sürecinden önce, ortağı olduğum Avrupa’nın en büyük alışveriş merkezinde gözü olanlar diye tabir edeceğim kişiler, buradan alışveriş yapılmasını engellemek için İstanbul -Ankara otoyolunu bile kapattırdı. İlk defa kapanan yol, sırf biz iş yapmayalım diye kapatılmıştı. Hatta bize kazılmayacak dendiği halde alışveriş merkezinin önüne hendekler kazılıp, geliş gidiş önlenmeye çalışıldı. Tüm bunlara rağmen biz müşterilerimizi kaybetmedik. Yine geldiler, yürüyerek de olsa bizi tercih ettiler. Tüm bunlar sonuç vermeyince, o kişiler 54 yıllık hayatının 40 yılını Milliyetçi Dünya görüşüne adamış olan bize FETÖ’cü damgası vurdurarak, bunları yaşattıklarını açıklamak istiyorum” ifadelerini kullandı. 

Şu an ki durumda siyaset ile ilgili bir adım atmayacağını da belirten Enhoş; “Bilindiği gibi MHP’den geçtiğimiz dönemde Belediye Başkanı adayı olmuştum. Tutuklama sürecimde genel başkanımız bize sahip çıkmaya çalıştı ama sonuç olarak tutuklanıp, hapis sürecini yaşadım. Hapishanede kaldığım süre boyunca Bolu’da her gün neredeyse hakkımda haber çıktı, Manavgat’ta, köyümde herkes duydu hapishanede olduğumu fakat suçsuzluğumun anlaşılıp salınmamı çok az kişi biliyor ya da duydu. İşte bu noktada hem siyasi hem kişilik olarak iade-i itibar isteyeceğim fakat etkili olur mu bilmiyorum. Şu konuya da açıklık getirirsek, ülkemizde şu an yaşanan bir rejim değişikliği süreci var ve siyasi anlamda nasıl bir işleyiş devam edecek bilmiyoruz. Bu bakımdan siyaset hayatım ile ilgili şu an bir adım atmayacağım, bekleyip göreceğiz” dedi.

6 aylık hapishanede olduğunu süreçte en çok manevi olarak etkilendiğini dile getiren Enhoş; “En çok vatan ve millet deyince yüreği titreyen birisi olarak, vatan hainleriyle aynı kefeye konmuş olmayı hazmedemediğimi ifade ettikten sonra,  Tutuklandığım süreçte kızım yurt dışında yüksek lisans eğitimi görüyordu ve benim durumumu duyar duymaz yanıma gelmek istedi. Ben haber yolladım gelmemesi için, çünkü gelse eğitimi yanacaktı ve emekleri boşuna gidecekti. Kızımı orada zor tuttuk, burada ailem çok üzüntülü zamanlar yaşadı. Kısacası manevi olarak çok yıprandık. Maalesef bunun yerine konacak bir başka şey yok” diye konuştu.

Bu süreçte suçsuzluğuna inanan ve kendinden şüphe duymayan herkese teşekkür eden Raşit Doğan Enhoş, Manavgat ziyaretine devam edeceğini söyledi. (Haber Merkezi)

FACEBOOK'TA PAYLAŞ TWITTER'DA PAYLAŞ


+19
°
C
H: +22°
L: +18°
Manavgat
Çarşamba, 24 Ekim
7 Günlük Hava Tahmini
Sa Pe Cu Ct Pz Pt
+20° +20° +20° +18° +21° +22°
+19° +17° +16° + + +10°

GÜNCEL HABERLER