Öğretmenler Günü kutlandı

2022.11.24 18:47:04 / Editör / 135 kez görüntülendi

Öğretmenler Günü kutlandı

24 Kasım Öğretmenler Günü, Manavgat İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün hazırladığı programla kutlandı. Atatürk Anıtı’na çelenk sunulması ile başlayan tören Atatürk Kültür Merkezi’nde hazırlanan program ile devam etti.

 

Öğretmenler Günü kapsamında ilk tören Cumhuriyet Meydanı'ndaki Atatürk Anıtı'na çelenk sunumuyla başladı. Çelenk sunma törenine Milli Eğitim Müdürü Fatih Türköz, kamu kurum ve kuruluşlarının amir ve müdürleri, siyasi parti temsilcileri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Çelenk sunumunun ardından program Atatürk Kültür Merkezi’nde devam etti. Saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törene Manavgat Kaymakamı Abdulkadir Demir, Belediye Başkan Vekili Erşan Özden, kamu kurum ve kuruluşlarının amir ve müdürleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile öğrenciler ve öğretmenler katıldı.

Etkinlikte günün anlam ve önemini belirten konuşmayı İlçe Milli Eğitim Müdürü Fatih Türköz yaptı. Öğretmenliğin, bilginin üretilmesi, geliştirilmesi ve yarınlara aktarılması sürecinde her zaman çok önemli bir role sahip olduğunu vurgulayan Türköz, “Öğretmenlik mesleğine gönül veren,  mesleğinin sevdalısı öğretmenlerimizin tüm gayreti ve fedakârlığı, yaptıkları işin kutsallığına inandıklarındandır. Bu inançla kalbine dokunacakları her çocuğumuz, onlardan alacakları ilham sayesinde merhametle, adaletle, insan sevgisiyle donatılmış olarak, milletimizin gelecekteki en büyük umudu ve gücü olacaktır.Bu vesileyle meslek aşkı ve  heyecanıyla  göreve başlayan öğretmen arkadaşlarımıza “evinize, ailenize hoş geldiniz” derken; mesleğe ömürlerini adayıp emekli olan değerli öğretmenlerimize de özverili hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyor, bundan sonraki yaşamlarında sağlık, mutluluk ve esenlik diliyorum” dedi.

Törende emekli olan öğretmenlere şeref belgeleri verilirken, mesleğe yeni başlayan öğretmenlerde yemin etti. Törende ayrıca müzik dinletisi ve sinevizyon gösterisinin ardından düzenlenen resim, şiir, kompozisyon yarışmalarında dereceye girenlere ödülleri Kaymakam Abdulkadir Demir tarafından verildi.

24 Kasım Öğretmenler Günü’nde Manavgat İlçe Milli Eğitim Müdürü Fatih Türköz beraberinde milli eğitim şube müdürü, öğretmen ve öğrencilerle 85 yaşındaki emekli öğretmen Hasan Dağ’ı evinde ziyaret etti. (Ömer KARÇA)

FACEBOOK'TA PAYLAŞ TWITTER'DA PAYLAŞ


+19
°
C
H: +22°
L: +18°
Manavgat
Çarşamba, 24 Ekim
7 Günlük Hava Tahmini
Sa Pe Cu Ct Pz Pt
+20° +20° +20° +18° +21° +22°
+19° +17° +16° + + +10°
GÜNCEL HABERLER