Şehirleşen Hüsnü Karakaş’a kaliteli yollar

2023.09.18 14:10:49 / Editör / 351 kez görüntülendi

Şehirleşen Hüsnü Karakaş’a kaliteli yollar

Kepez Belediyesi, gecekondu bölgesinden şehir yerleşimine dönüştürdüğü Hüsnü Karakaş Mahallesi’nin yollarını, sıcak asfalt çalışmasıyla kaliteli ve güvenli hale getiriyor.

Site tipi konutları, büyük yeşil alanları ve geniş caddeleriyle Antalya Kepez ilçesinin en güzel yerleşim yerlerinden biri haline gelen Hüsnü Karakaş Mahallesi’nin altyapı eksikleri tamamlanıyor. 
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü döneminde tapu ve imar sorunları çözülerek planlı kentleşme sürecinin başlatıldığı mahallede açılan imar yolları, bölgenin şehir kimliğiyle uyumlu hale getiriliyor.

40 BİN METRE YENİ YOL, 38 BİN METRE SICAK ASFALT
Kepez Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, mahallede son 15 yılda 40 bin metre uzunluğunda yeni yol yapımı gerçekleştirdi. Bölgenin şehirleşmesine, gelişmesine önemli katkı sağlayan bu yeni yolların sıcak asfalt ve kaldırımı da, bölgedeki konut ve alt yapı çalışmalarından sonra yapılıyor. Bu kapsamda Hüsnü Karakaş Mahallesi’nde bugüne kadar 38 bin metre uzunluğundaki yol güzergâhında sıcak asfalt serimi tamamlandı.

OKUL BÖLGESİNİN YOLLARINA SICAK ASFALT
Bu yılın yatırım programı kapsamında bölgedeki sıcak asfalt çalışması, 17 metre genişliğindeki 3608 Sokak ile 12 metre genişliğindeki 3603 ve 3594 Sokak’ta sürdü.
Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, bölgedeki lise, ilkokul ve anaokuluna ulaşımı sağlayan yolları, sıcak asfalt yatırımıyla kaliteli ve konforlu bir üst yapıya kavuşturdu.
Asfalt serimi öncesi iş makineleriyle sokakların toprak tesviyesi yapıldı. Daha sonra tesviyesi yapılan yola dolgu malzemesi filler serildi. Ardından finişer iş makinesi yardımıyla sıcak asfalt serimi gerçekleştirildi.
Yapımı tamamlanan ve önümüzdeki aylarda hizmet vermeye başlayacak olan 12 derslikli anaokulun çevresindeki yollara da sıcak asfalt serildi.  
Bu yıl sıcak asfaltla buluşturulan sokakların kaldırımını önümüzdeki aylarda yapacaklarını ifade eden Fen İşleri Müdürlüğü yetkilileri, Hüsnü Karakaş Mahallesi’nde sıcak asfalt, yol bakım ve onarım çalışmalarının devam edeceğini dile getirdiler.

Kepez Belediyesi/Bülten

FACEBOOK'TA PAYLAŞ TWITTER'DA PAYLAŞ


+19
°
C
H: +22°
L: +18°
Manavgat
Çarşamba, 24 Ekim
7 Günlük Hava Tahmini
Sa Pe Cu Ct Pz Pt
+20° +20° +20° +18° +21° +22°
+19° +17° +16° + + +10°
GÜNCEL HABERLER