Bakan Özer, “Manavgat’a 3 tane ilkokul yapılmasına karar verdik”

2021.09.25 11:32:55 / Editör / 145 kez görüntülendi

Bakan Özer, “Manavgat’a 3 tane ilkokul yapılmasına karar verdik”

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer Vali Ersin Yazıcıya nezaket ziyaretinde bulundu. Valilik Toplantı Salonunda İl Eğitim Değerlendirme Toplantısına katılan Bakan Özer,  “Manavgat’a 3 tane yeni okul yapımını da yatırım programımıza dahil ettik” dedi.


Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Vali Ersin Yazıcı’ya nezaket ziyaretinde bulundu. Valilik şeref defterini imzalayan Bakan Özer İl Eğitim Değerlendirme Toplantısına da başkanlık etti. Toplantının ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Bakan Özer, Antalya'nın, yüz yüze eğitimde ilk 3 haftada başarılı süreç yönettiğini söyledi.
Antalya’da yüz yüze eğitime ara verilen sınıf sayısının çok az seviyede olduğuna dikkat çeken Bakan Özer; “Tüm Türkiye’de süreç kontrollü bir şekilde devam ediyor. Yüz yüze eğitime ara veren sınıflarımız oluyor. Türkiye’deki vaka sayısının seyrine göre yüz yüze eğitime ara veren sınıf sayımız artıyor. 14 gün sonra bu sayı azalıyor. Tekrar yüz yüze eğitime devam ediyor. Vaka sayısına göre veriler değişiyor. Ama okullarımız açık bir şekilde yüz yüze eğitim vermeye devam ediyor. Tüm bu veriler toplumda şu anda en güvenli yerlerin okullar olduğunu bize gösteriyor.” dedi.
308 MİLYON TL YATIRIM
Okul yatırımları hakkında da bilgi veren Özer; “Bugün Antalya’daki devlet yatırım programlarını da revize etme imkânı bulduk. Şu anda Antalya’da devlet yatırım programında ve il yapım programında hem yeni yatırımlar deprem güçlendirme ve yıkımdan dolayı devam eden yatırımlarımız var. Bunların toplam maliyeti 308 milyon TL. Çok elim bir yangın felaketi yaşadık. Antalya da bundan etkilendi. Bu süreçte koordineli bir şekilde ihtiyaçları karşıladık. Manavgat’ta yeni okul yapımı konusunda da desteklerimizi verdik. Bu süreç içerisinde Manavgat başta olmak üzere 3 tane yeni okul yapımını da yatırım programımıza dahil ettik. Antalya'da okullarımızın doğalgaza dönüşümü konusunda tüm taleplerini karşıladık. 9 milyon TL ödeneği gönderdik.” sözlerine yer verdi.

12 OKUL DAHA AÇILACAK
İlçelere okul müjdesi veren Bakan Özer, “Kepez'e 4, Manavgat'a 3, Muratpaşa'ya 1, Konyaaltı'na 1, Kumluca'ya 1, Serik'e 1, Alanya'ya 1 olmak üzere 12 tane ilkokul yapılmasına karar verdik. Bu ilkokullarımızda hem anaokulu olacak hem de özel eğitim anaokulu olacak. Pazartesi gününden itibaren süreç başlayacak. Alanya’da 100 öğrenci kapasiteli öğrenci yurdu ihalesine izin vereceğiz. Gazipaşa’da 100 öğrenci kapasitesi yurdun tamamlanması için eksiklikleri varmış, 6,2 milyon TL olarak destek vereceğiz. Özel yetenekli öğrencilerimize yeteneklerini gelişme ile ilgili her türlü destek veriyoruz. Serik ve Kaş’ta iki tane bilim sanat merkezi yapımı kararı aldık.” ifadelerinde bulundu.

BİZİ MUTLU EDECEK MÜJDELER ALDIK
Vali Ersin Yazıcı ise; “Sayın Bakanımız bizi mutlu edecek güzel müjdeler verdi. 12 tane yeni okul yapılacağının, 2 tane yurt, 2 tane de Bilim ve Sanat Merkezi yapılacağının müjdesini verdi. Bunun dışında Millî Eğitim Bakanlığınca ilimizde 300 milyonun üstünde bir yatırım sağlanacağını ifade etti. İlimizin bu yatırımlara ihtiyacı vardı. Bu yatırımlarla birlikte inşallah Antalya’mızda ikili eğitimi büyük oranda bitirmiş olacağız. Antalya’nın eğitimdeki özellikle bina ihtiyaçları noktasında büyük bir sorun çözülmüş oldu. Bundan sonra geri kalan sorunlar da inşallah zaman içerisinde çözülecek. Millî Eğitim Bakanımızı daha sık bir şekilde Antalya’mıza bekliyoruz Şehrimiz adına Sayın Bakanımıza şükranlarımızı ve teşekkürlerimizi sunuyorum.” dedi.

ÜRETİME KATKI YAPAN HERKESE TEŞEKKÜR EDERİZ
Covid-19 sürecinde de mesleki eğitimin önemli bir görev üstlendiğini aktaran Özer; "2020 mart ayından itibaren Covid-19 sürecinde toplumumuzun 81 ilde, tüm ilçelerde, maskeden dezenfektana, yüz koruyucu siperlikten tek kullanımlık önlüğe, maske makinesine kadar tüm ihtiyaçlarını ortaöğretim seviyesinde eğitim veren meslek teknik eğitim okullarımız karşıladılar. Şu anda da salgın sürecinde yüz yüze eğitime devam ederken okullarımızın ihtiyacı olan temizlik malzemelerini, dezenfektanları mesleki okullarımızda üretiyoruz." dedi. (Haber Merkezi)

FACEBOOK'TA PAYLAŞ TWITTER'DA PAYLAŞ


+19
°
C
H: +22°
L: +18°
Manavgat
Çarşamba, 24 Ekim
7 Günlük Hava Tahmini
Sa Pe Cu Ct Pz Pt
+20° +20° +20° +18° +21° +22°
+19° +17° +16° + + +10°

GÜNCEL HABERLER