Kaymakam Yiğit Dünya Nüfus Günü’nü kutladı

2021.07.09 16:07:36 / Editör / 1346 kez görüntülendi

Kaymakam Yiğit Dünya Nüfus Günü’nü kutladı

Manavgat Kaymakamı Dr. Mustafa Yiğit, Manavgat İlçe Nüfus Müdürü Ali Keskin ve personelin11 Temmuz Dünya Nüfus Günü’nü kutladı. Kaymakam Yiğit nüfus müdürlüğünün, “Hizmet anlayışı odağına insanı alarak, güvenilir, etkin, kaliteli ve sürdürülebilir hizmet sunmak için fedakarca çalışmaktadır” dedi.

Manavgat Kaymakamı Dr. Mustafa Yiğit, Manavgat İlçe Nüfus Müdürü Ali Keskin ve Nüfus Müdürlüğü personelini ziyaret ederek, 11 Temmuz Dünya Nüfus Günü’nü kutladı. Kaymakam Yiğit, Birleşmiş Milletler Dünya Kalkınma Günü (UNDP) tarafından, 1989 yılında dünya nüfusunun 5 milyar insana ulaştığı tarih olan 11 Temmuz 1987 tarihinin, Dünya Nüfus Günü olarak kabul edildiğini ifade ederek, “Bu özel günde Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu (UNFPA) tarafından her yıl nüfusun önemli konularını ele alan bir tema belirlemekte ve bu temaya ilişkin farkındalık yaratmaya yönelik çalışmalar yapılmaktadır” dedi.

Kaymakam Yiğit, Nüfus Müdürlüğü’nün Türk vatandaşları ile Türkiye’de kaydı tutulan yabancılara, nüfus kütüklerinde bilgi alışverişi yapmanın yanında kamu kuruluşlarında tutulan kayıtlar arasında bağ oluşturduğunu ifade ederek, “Son yapılan projeler ile 3’ü 1 arada hizmeti ile Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı, Pasaport ve Sürücü Belgesi işlemlerini en hızlı şekilde hizmete sunmaktadır. En önemlisi ise hizmet anlayışı odağına insanı alarak, güvenilir, etkin, kalityeli ve sürdürülebilir hizmet sunmak için fedakarca çalışmaktadır. Manavgat İlçe Nüfus Müdürü Ali Keskin Başta olmak üzere tüm İlçe Nüfus Müdürlüğü personelinin 11 Temmuz Dünya Nüfus Günü’nü kutlarım” dedi. (Haber Merkezi)

FACEBOOK'TA PAYLAŞ TWITTER'DA PAYLAŞ


+19
°
C
H: +22°
L: +18°
Manavgat
Çarşamba, 24 Ekim
7 Günlük Hava Tahmini
Sa Pe Cu Ct Pz Pt
+20° +20° +20° +18° +21° +22°
+19° +17° +16° + + +10°

GÜNCEL HABERLER