23 Nisan evlerde kutlanacak

2021.04.19 13:20:59 / / 81 kez görüntülendi

23 Nisan evlerde kutlanacak

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Covit-19 tedbirleri kapsamında Manavgat Kaymakamlığı tarafından hazırlanan etkinliklerle kutlanacak. Kutlamalar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Atatürk Anıtı’na çelek sunumu ile başlayacak, çocuklar ev balkonlarını süsleyecek, “23 Nisan Kutlu Olsun” yazısı önünde çektirdikleri fotoğraflar, öğretmenleri vasıtası ile okul müdürlüklerine iletilerek sosyal medyada paylaşılacak.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı bu yıl da Covit-19 tedbirleri kapsamında Manavgat Kaymakamlığı tarafından açıklanan etkinliklerle kutlanacak.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı’na saat 10.00’da Manavgat İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından çelenk konulması ile başlayacak. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile devam edecek program, günün anlam ve önemi ile ilgili konuşma ile sona erecek. Çelenk sunma törenine kamu kurum ve kuruluşlarının amirleri ile okul müdürleri katılacak.

EVDE KUTLAMA TÖRENİ

Manavgat Kaymakamlığı tarafından açıklanan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı bu yıl da Pandemi nedeniyle evlerde kutlanacak. Yapılan açıklamaya göre aile ile birlikte bayram hazırlıkları için evde materyal hazırlanarak evler süslenecek, hazırlanan süslerle birlikte “23 Nisan Kutlu Olsun” yazısı önünde hatıra fotoğrafları çekilerek öğretmenler vasıtası ile okul müdürlüklerine iletilecek.

Aile ile birlikte geleneksel çocuk oyunlarından evde oynanabilecek (Sandalye kapmaca, ağızda yumurta taşıma, ipe bağlı elma yeme, çuval yarışı, yoğurdun içinde para bulma v.s) oyunları oynanarak video ve fotoğrafları çekilerek öğretmenler vasıtası ile okul müdürlüklerine iletilecek.

OKULLARDA KUTLAMA TÖRENİ

23 Nisan 2021 Cuma günü saat 10.30-12.00 arasında okulların hoparlörlerinden 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile ilgili şarkılar ve marşların günün anlam ve önemine uygun olup olmadığı okul müdürlükleri tarafından oluşturulacak komisyon marifeti ile belirlenecek.

Ses seviyesinin gürültü kirliliğine yol açmaması için gerekli tedbirler okul müdürlükleri tarafından alınacak. Okulların resmi web sitelerinde öğrencilerden bayramla ilgili gelen görseller kontrol edip yayımlanacak.

İLÇE KUTLAMA TÖRENİ

Kutlama programı Çağlayan İlkokulu ve Atatürk İlkokulu tarafından hazırlanacak. Öğrenciler ve halk 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinliklerine evlerinden katılacak. Daha öncesinden temin edilmiş bayraklar ve diğer süslemelerle, evlerin balkonlarında yaptıkları süslemelerle evlerinden, bayrakları ve balonları ile bayram etkinliğine katılacak.

İstiklal Marşı, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı konulu şiir yarışması birincisi, Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından tespit edilen çocuk şarkıları Manavgat Belediyesi’nin sistem hoparlöründen yayınlanacak.

SOSYAL MEDYADA KUTLAMA

İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün sosyal medya hesapları okul yöneticileri, öğretmen ve veliler tarafından takip edilerek 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları ile ilgili paylaşımlar Manavgat halkına ulaştırılacak.

23 Nisan Cuma günü Manavgat Kaymakamı Dr. Mustafa Yiğit’in Twitter’da Manavgat’ta “23 Nisan Coşkusu” hashtag çalışması yapılacak. Bu çalışma ile Manavgat’taki tüm öğretmen, veli ve öğrencilerin evlerinin bayrakla süslenmiş halinin fotoğraflarla paylaşılması ile sosyal medyada 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamalarının coşkusunun arttırılacağı ifade edildi. (Haber: Tamer ERKİNER)

FACEBOOK'TA PAYLAŞ TWITTER'DA PAYLAŞ


+19
°
C
H: +22°
L: +18°
Manavgat
Çarşamba, 24 Ekim
7 Günlük Hava Tahmini
Sa Pe Cu Ct Pz Pt
+20° +20° +20° +18° +21° +22°
+19° +17° +16° + + +10°

GÜNCEL HABERLER