Kepez’den yeni yılın ilk sergisi

2021.01.22 12:20:49 / / 84 kez görüntülendi

Kepez’den yeni yılın ilk sergisi

Kepez Belediyesi DokumaPark Modern Sanatlar Galerisi, yeni yılın ilk sergisinde üç farklı sanatçının eserlerini sanatseverlerle buluşturdu. Başkan Hakan Tütüncü, sergiyi, açılışın sürpriz konuğu tekir cinsi kedi ile gezdi.

Kepez Belediyesinin, 4 ayrı salonuyla kentin kültür ve sanat hayatına önemli katkılar sunan DokumaPark Modern Sanatlar Galerisi’nde, yeni yılın ilk sergisi açıldı.
DokumaPark Modern Sanatlar Galerisi’nde, ressam ve akademisyen Oğuz Yurttadur’un ‘Yolculuk’,  heykel sanatçısı Selin Aral’ın ‘Karın Ağrısı’ ve ressam Mehmet İçöz’ün ‘Günlük’ isimli sergileri, sanatseverlerin beğenisine sunuldu.
Kovid -19 salgını tedbirleri alınarak gerçekleştirilen açılışta bir konuşma yapan Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, üç sanatçının birbirinden kıymetli eserlerinin yer aldığı serginin, Antalyalıları güzel bir estetikle buluşturacağını söyledi.
KEPEZ SANAT VE SANATÇININ YANINDA
DokumaPark Modern Sanatlar Galerisi’nin, salgın sürecinde kültür ve sanat etkinliklerini düzenlemede sınırlı şekilde hareket ettiğini aktaran Başkan Tütüncü, “Galerimiz, salgının en zor günlerinde sanatçılarımıza destek olma ve onları sanatseverlerle buluşturma; şehre ihtiyaç duyduğu estetik duyguları sunan bir mekân olarak faaliyetine devam etme konusunda büyük bir titizlik gösterdi.” dedi. 
KEPEZ’İ GÜZEL GÜNLER BEKLİYOR
Tütüncü, yeni yılın kültür ve sanat etkinliğinin planlamasını yaptıklarını belirterek, şunları söyledi: “Pandeminin etkilerinin hafiflemeye başladığını hissettiğimiz bu günlerde, geleceğe doğru daha güzel planlar yaparken, modern sanat galerimizde de çok farklı sanat etkinliklerini düzenleyeceğimiz buluşmaları vaat ediyoruz.  En büyük varlık sağlık. İnşallah sağlıklı olduğumuz sürece çok daha güzel eserleri beraberce vaat ettiğimiz günlere; sanatın değişik alanlarında farklı derinlikleri yaşadığımız vakitlere doğru ilerleyeceğiz.”
SERGİNİN SÜRPRİZ KONUĞU TEKİR KEDİ
Başkan Tütüncü, konuşmasından sonra sanatçılarla sergiyi gezerek, eserler hakkında bilgi aldı. DokumaPark’ın sakinlerinden tekir cinsi kedi de, açılışın sürpriz konuğu oldu.   Tütüncü, başını okşadığı sevimli kedi ile sergideki eserleri inceledi. Başkan Hakan Tütüncü, birbirinden değerli eserlerini, Antalyalılarla paylaşmalarından dolayı sanatçılara teşekkür etti. Serginin açılışına belediye meclis üyeleri, muhtarlar, kamu kurumları ile sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve sanatseverler katıldı.
SERGİ 26 ŞUBAT’A KADAR GEZİLEBİLECEK
ARTSÜREM’in katkılarıyla gerçekleştirilen sergide, Selin Aral’ın heykel,  Oğuz Yurttadur’un akrilik boya ile yaptığı resimler ile Mehmet İçöz’ün, yağlı boya çalışmaları sergileniyor. Sanatseverler, DokumaPark Modern Sanatlar Galerisi’ndeki sergiyi 26 Şubat’a kadar gezebilecekler. (Haber Merkezi)

FACEBOOK'TA PAYLAŞ TWITTER'DA PAYLAŞ


+19
°
C
H: +22°
L: +18°
Manavgat
Çarşamba, 24 Ekim
7 Günlük Hava Tahmini
Sa Pe Cu Ct Pz Pt
+20° +20° +20° +18° +21° +22°
+19° +17° +16° + + +10°

GÜNCEL HABERLER