“Siyasi rant uğruna Manavgat’ı kandırıyorlar”

2021.01.15 12:47:38 / / 75 kez görüntülendi

“Siyasi rant uğruna Manavgat’ı kandırıyorlar”

AK Parti Manavgat İlçe Başkanı Yusuf Halimoğlu, Manavgat Sulama Birliği’nin Alanya’ya bağlanacağı konusuna açıklık getirerek, “Lütfen bu asılsız söylemlere itibar etmeyin, dikkate almayın. Hemşerilerimizi yanlış bilgilendirmektir. Bu sırf siyasi rant uğruna Manavgat’ı kandırmaktır” dedi.

Manavgat AK Parti İlçe Başkanı Yusuf Halimoğlu, Antalya’nın doğusunda bulunan sulama bişrliklerinin birleştirilmesi sonucu Manavgat Sulama Birliği’nin Alanya’ya bağlandığı konusunda yazılı bir açıklama yaptı.

Başkan Halimoğlu, birkaç gündür Manavgat Sulama Birliği’nin kapatılarak Alanya’ya bağlandığı iddiasının, bazı yanlış anlaşılmalar ve yanlış bilgilendirmeler nedeni ile Manavgat kamuoyunu meşgul ettiğini ifade ederek, “Bu iddia tamamen gerçek dışıdır. Lütfen bu asılsız söylemlere itibar etmeyin, dikkate almayın” şeklinde konuşarak şunları söyledi:
“Devlet Su İşleri Bölge Müdürlüğü tarafından başlatılan uygulama ile Sulama Birlikleri birleştirilmeye başlanmış bu kapsamda da Manavgat Sulama Birliği, Alara Sulama Birliği ve Alanya-Gazipaşa Sulama Birliği birleştirilerek Doğu Antalya Sulama Birliği adı altında toplanmıştır. Bu birlikler birbirine bağlanmamış, hiç biri diğerinin üstünde yönetim mekanizması haline gelmemiştir. Manavgat Sulama Birliği’nin Alanya Sulama Birliğine bağlanması söz konusu değildir.
Manavgat, Alara ve Alanya-Gazipaşa Sulama Birlikleri çalışmalarına Doğu Antalya Sulama Birliği’nin şubeleri olarak devam edecektir. Doğu Antalya Sulama Birliği’nin merkezinin Alanya olduğu iddiası da gerçekleri yansıtmamaktadır.
Konunun birinci derece muhataplarının, konuyu yakından takip eden herkesin çok iyi bildiği bu gerçekleri saptırmak, ısrarla “Manavgat Alanya’ya bağlandı” , Doğu Antalya Sulama Birliği’nin adını değiştirerek “Yeni kurulan birliğin adı Alanya Gazipaşa Doğu Antalya Sulama Birliği” demek, en iyimser ifade ile Manavgatlıları yanıltmaktır. Hemşerilerimizi yanlış bilgilendirmektir. Sırf siyasi rant uğruna Manavgat’ı kandırmaktır.
Değerli hemşerilerim
Sulama Birliklerinin birleştirilmesi ile ilgili sürecin her aşamasını yakından takip ediyor, Milletvekillerimiz ile beraber konu ile ilgili tüm yetkililerle günlük olarak görüşmeler gerçekleştiriyoruz.
Biz tüm bu girişimleri yaparken, bazı siyasi çevrelerin, gerçek olmayan bilgiler ile suçlamalarda bulunmasını, Manavgat’a çivi bile çakamadan geçen yıllarını unutturmak için kamuoyunu yanlış bilgilendirmesini ibretle izliyoruz. Bizler dün olduğu gibi bugünde Manavgat için çalışmaya, yalnızca doğruları söyleyerek siyaset yapmaya devam edeceğiz. Sorumluluk sahibi olan herkesin de Manavgat’a doğruları söylemesi gerektiğini düşünüyoruz.” (Haber Merkezi)

 

FACEBOOK'TA PAYLAŞ TWITTER'DA PAYLAŞ


+19
°
C
H: +22°
L: +18°
Manavgat
Çarşamba, 24 Ekim
7 Günlük Hava Tahmini
Sa Pe Cu Ct Pz Pt
+20° +20° +20° +18° +21° +22°
+19° +17° +16° + + +10°

GÜNCEL HABERLER