Tarih ruhunda kitap okudular

2020.11.24 12:07:44 / / 71 kez görüntülendi

Tarih ruhunda kitap okudular

Manavgat Gençlik ve Spor Müdürlüğü düzenlemiş olduğu  "Antalyalı Gençler Okuyor Projesi" kapsamında gerçekleştirdiği etkinlikte gençlere kitap okurken tarihi ruhunu yaşatıyor.

 Manavgat Gençlik ve Spor Müdürlüğü düzenlemiş olduğu  "Antalyalı Gençler Okuyor Projesi" tarihi mekânlarda gerçekleştiriyor. Pandemi döneminde evlerinden çıkmayan gençlere yönelik ilk kitap okuma etkinliği Seleukia Antik Kenti'nde gerçekleştirildi.

Gençlerimizin doğa ve tarih ile iç içe kitap okumalarına olanak sağlıyoruz

Manavgat Gençlik ve Spor Müdürü Süleyman Karakaya yaptığı açıklamada, Manavgat Gençlik Merkezi olarak "Antalyalı Gençler Okuyor Projesi" kapsamında gençlik liderleri ve gençler ile birlikte kitap okuma etkinliği düzenlediklerini belirterek bu kitap okuma etkinliklerini tarihi mekanlarda gerçekleştirdiklerini söyledi.

Gençlerimizin doğa ve tarih ile iç içe kitap okumalarına olanak sağlıyoruz

Antalya'nın tarihi mekânlarında gerçekleştirdiğimiz etkinliklerimizde, pandemi döneminde evlerinden çıkmayan gençlerimize doğa ve tarih ile iç içe okumalarına olanak sağlıyoruz.

Helenistik, Roma ve Bizans dönemlerine ait tarihi kalıntılarda kitap okudular

İlk etkinliğimizi Helenistik, Roma ve Bizans dönemlerine ait tarihi kalıntıların olduğu Seleukia Antik Kenti'nde gerçekleştirdik. Gençlerimizin kültürel anlamda kendilerini geliştirmesine katkıda bulunuyoruz. Özellikle pandemi döneminde yaptığımız bu etkinlikte sosyal mesafe, temizlik ve maske kuralına dikkat ederek gerekli önlemlerin alındığını belirterek, hem gençlerimizin hem de ailelerinin sağlığını önemsiyoruz" dedi.

Gençlere kültürel miralarımız konusunda da bilgiler karıyoruz

Karakaya; "bu etkinliğimizde sadece kitap okumakla kalmıyor, okuduğumuz kitapların kritiğini de gerçekleştirerek gençlerin farklı bakış açılarını yakalama becerilerini de geliştirmelerine yardımcı oluyoruz. Her etkinliğimizi farklı farklı bölgelerde gerçekleştirerek kültürel miraslarımızı tanıtıyor, gençlerimizin yaşadıkları bölge hakkında bilgi edinmelerini sağlıyoruz. Aynı zamanda gençlerimizin yeni arkadaşlıklar kurmalarına, sosyal beceri kazanmalarına ve etkili iletişim kurmalarına katkıda bulunuyoruz.

Önümüzdeki süreçte online kitap okuma halkaları olarak da devam edebiliriz

Önümüzdeki güncel pandemi ile ilgili süreci de göz önünde bulundurduğumuzda faaliyetlerimize gerektiğinde online kitap okuma halkaları olarak da devam edebileceğiz. Bu sayede imkanlarımızın el verdiği ölçüde gençlere her türlü alt yapı ve desteği sağlamayı hedefliyoruz. Bakanlığımızın "O Bir Gence Ulaşana Kadar" sloganıyla her türlü etkinlik ve faaliyetimizi gerçekleştirmeye gayret edeceğiz." dedi. (Haber Merkezi)

FACEBOOK'TA PAYLAŞ TWITTER'DA PAYLAŞ


+19
°
C
H: +22°
L: +18°
Manavgat
Çarşamba, 24 Ekim
7 Günlük Hava Tahmini
Sa Pe Cu Ct Pz Pt
+20° +20° +20° +18° +21° +22°
+19° +17° +16° + + +10°

GÜNCEL HABERLER