Muhtarlar Günü kutlandı

2020.10.19 12:20:39 / / 188 kez görüntülendi

Muhtarlar Günü kutlandı

19 Ekim 2015 tarihinde Başbakanlık Genelgesi ile kabul edilen Muhtarlar Günü Manavgat’ta Kaymakamlık tarafından düzenlenen törenle kutlandı. Törende konuşan Milli Egemenlik Mahalle Muhtarı Şaban Aydın Şirin, “Demokrasinin en ciddi tecelli ettiği yerler muhtarlıklardır. Yaşadıkları bölgenin sorunlarını en iyi bilen, merkezi idare için olmazsa olmaz yol gösterici olarak en önelmiş bilgi kaynağı olan muhtarların önemi son yıllarda daha çok ortaya çıkmıştır” dedi.

19 Ekim Muhtarlar Günü Kaymakamlık tarafından düzenlenen tören ile kutlandı. Manavgat Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlene tören, Atatürk Anıtı’na Manavgat Muhtarlar Derneği Başkanı ve Aydınevler Muhtarı Tahsin Yılmaz tarafından çelenk konulması ile başladı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasından sonra Günün anlam ve önemini belirten konuşma Milli Egemenlik Mahalle Muhtarı Şaban Aydın Şirin tarafından yapıldı.

Muhtar Şirin, 19 Ekim Muhtarlar Günü’nün Başbakanlık tarafından yayımlanan genelge ile kabul edildiğini belirterek, “Muhtarlar Günü’nü 5. defa kutlamak üzere burada toplanmış bulunmaktayız. Demokrasinin en ciddi tecelli ettiği yerler muhtarlıklardır. Yaşadıkları bölgenin sorunlarını en iyi bilen, merkezi idare için olmazsa olmaz yol gösterici olarak en önelmiş bilgi kaynağı olan muhtarların önemi son yıllarda daha çok ortaya çıkmıştır” şeklinde konuşarak şunları söyledi:

“Bizler sorumluluk alanlarımızda insanlara şefkatle yaklaşarak, onların derdine çare bulmak için ilgili kurumlarla vatandaş arasında köprü vazifesi yapmaktayız. Her birimiz mahallemizde devletin gözü, kulağı konumundayız. Bu sebeple seçilmiş kişiler olarak her daim vatandaşla devletin temas noktası konumundayız. Bu kritik görevi yaparken vatandaşın devlete olan güvenini sağlamak adına mahallemizde örnek bir kişi olma zorunluluğumuz da vardır.

Muhtarlar olarak bizler sadece mahallemizin değil ülkemizin sorunlarını da yakından takip etmekteyiz. Özellikle ülkemizin ve dünyamızın son dönemde mücadele ettiği ve hala mücadelesi süren Covit 19 hakkında muhtarlarımızın mahallelerinde çalışmaları, salgın denetim ekiplerindeki çalışmaları, filyasyon ekiplerine destekleri ile ve sokağa çıkma yasağı dönemlerindeki ihtiyaç sahiplerinin ihtiyaçlarının belirlenmesi noktasında üstün bir gayret içinde olmuşlardır.

Ayrıca bu sıkıntılı süreçte kahramanca çalışan tüm sağlık çalışanlarımıza da şükranlarımı iletiyorum. Hayatını kaybeden tüm sağlık çalışanlarımıza da Allah’tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı diliyorum. Hep birlikte mücadele ederek bu zor günlerin üstesinden geleceğimize inancımız tamdır. Biz muhtarlar olarak sorumluluğumuzun farkındayız. Gece gündüz ilçemizin ve vatandaşlarımızın huzuru ve sağlığı için çalışmaktan kaçınmayacağımızı da ifade etmek istiyorum.

Bizlerin bu özel gününün kutlanmasında emeği geçen, bizleri bugün yalnız bırakmayan herkese teşekkür ediyoruz.”

19 Ekim Muhtarlar Günü kutlama törenlerine Manavgat Kaymakamı Dr. Mustafa Yiğit, Manavgat Belediye Başkan Yardımcıları, siyasi parti ilçe başkanları, oda başkanları katıldı. (Haber Merkezi)

FACEBOOK'TA PAYLAŞ TWITTER'DA PAYLAŞ


+19
°
C
H: +22°
L: +18°
Manavgat
Çarşamba, 24 Ekim
7 Günlük Hava Tahmini
Sa Pe Cu Ct Pz Pt
+20° +20° +20° +18° +21° +22°
+19° +17° +16° + + +10°

GÜNCEL HABERLER