“Büyüklerimizin huzur ve refahı bizim başlıca görevimiz”

2020.09.23 12:43:49 / / 40 kez görüntülendi

“Büyüklerimizin huzur ve refahı bizim başlıca görevimiz”

Antalya Valisi Ersin Yazıcı, Muratpaşa İlçesinde yapımı devam eden 150 kişilik yeni huzurevi inşaatını ziyaret ederek incelemelerde bulundu. Vali Yazıcı, "Huzurevi binamız tamamlandığında her açıdan modern bir tesise kavuşulmuş olacak” dedi.


Antalya Valisi Ersin Yazıcı, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından Muratpaşa İlçesi’nde inşaat çalışmalarında sona yaklaşılan 150 kişilik konaklama kapasitesine sahip yeni huzurevi binasında incelemelerde bulundu. Yetkililerden inşaat çalışmaları hakkında bilgi alan ve tesisin öngörülen süreden önce tamamlanması konusunda gerekli hassasiyetin gösterilmesini isteyen Vali Ersin Yazıcı, tamamlandığında, sahip olduğu sosyal ve kültürel imkânlar ile yaşlıların beklentilerini büyük oranda karşılayacak bir proje olduğunu belirtti.
YAŞLILARIMIZ BAŞ TACIMIZDIR
Vali Yazıcı, sosyal devlet olmanın önemini vurguladığı açıklamasında, "Huzurevi binamız tamamlandığında her açıdan modern bir tesise kavuşulmuş olacak. Huzurevi sakinlerimizin mutluluğu, konforu, rahatı ve memnuniyetleri bizim için en birinci önceliktir. Onların huzur bulacağı bu evlerde her türlü ihtiyaçlarını temin edecek şartların gerçekleştirilmesi için çalışmaktayız. Yaşlılarımız bizim kıdemlilerimizdir, baş tacımızdır. Devletimiz, yaşlı vatandaşlarımıza yapılacak hizmetlerin kalitesini ve çeşitliliğini artırmaya yönelik çalışmalarını sürdürüyor" dedi.
150 yatak kapasiteli olarak projelendirilen ve 13 bin m2 alanda inşa edilen ve çeşitli sosyal donatı alanlarından oluşan huzurevinin hızla tamamlanması için çalışmalara ağırlık verileceği belirtildi. (Haber Merkezi)

FACEBOOK'TA PAYLAŞ TWITTER'DA PAYLAŞ


+19
°
C
H: +22°
L: +18°
Manavgat
Çarşamba, 24 Ekim
7 Günlük Hava Tahmini
Sa Pe Cu Ct Pz Pt
+20° +20° +20° +18° +21° +22°
+19° +17° +16° + + +10°

GÜNCEL HABERLER