Gaziler Günü Manavgat’ta kutlandı

2020.09.19 11:23:15 / / 64 kez görüntülendi

Gaziler Günü Manavgat’ta kutlandı

19 Eylül Gaziler Günü Manavgat’ta Kaymakamlık tarafından hazırlanan bir programla kutlandı. Gaziler Günü için bir konuşma yapan İlçe Garnizon Komutan vekili Personel Asteğmen Musa Durgut, “19 Eylül, Türk kahramanlığının, Türk vatanseverlik ve cesaretinin Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile bütünleştiği ve taçlandığı gündür” dedi.

19 Eylül Gaziler Günü Manavgat’ta Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen bir törenle kutlandı. Gaziler Günü, Atatürk Anıtı’na çelek sunumundan sonra yapılan saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın Okunması ile başladı.

Atatürk Anıtına Manavgat Kaymakamı Dr. Mustafa Yiğit, Manavgat Belediyesi, TBMM’de gurubu bulunan siyasi partiler AK Parti, CHP, İYİ Parti, MHP, ADD ve Türk Hava Kurumu çelenklerini sundu.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı İlçe Garnizon Komutan vekili Personel Asteğmen Musa Durgut yaptı. Asteğmen Durgut, “Herkes tarafından çok iyi bilinmelidir, bu toprakların işgal edilmesine asla müsaade etmeyeceğiz. Kan dökülerek vatan olan bu topraklar bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Türk Milleti tarafından en kutsal emanet olarak korunacaktır” şeklinde başladığı konuşmasında şunları söyledi:

“Türkiye Büyük Millet Meclisi 1921 yılında bu zaferin anısına Sakarya Meydan Muharebesi‘nin Muzaffer Başkomutanı Mustafa Kemal’i Türk Milleti adına Mareşal rütbesini ve Gazi unvanını tevcih etmiştir.

19 Eylül İstiklal Savaşı Gazilerimizin, Kore Gazilerimizin, Kıbrıs Gazilerimizin, asker polis tüm malul gazilerimizin şeref günüdür. 19 Eylül, Türk kahramanlığının, Türk vatanseverlik ve cesaretinin Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile bütünleştiği ve taçlandığı gündür.

Kahraman Gaziler, Gaziler Gününüz kutlu olsun. Sizler Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün yaşayan birer temsilcilerisiniz. Sizler şehitlerimizle birlikte Cumhuriyetimizin teminatı ve temel taşlarısınız. Sizler için yapılan her şey, bu eşsiz hizmetlerinizin ve fedakarlıklarınızın bir karşılığı ya da bedeli olamaz. Sizler neleri göze alabileceğinizi gösterdiniz. Asil milletimizin cesareti, bağımsızlığından taviz vermeden yaşamasının temelinde sizin bu kutsal vatana olan aşkınız, kahramanlığınız ve cesaretiniz yer almaktadır. Şehit ve Gazi Türk toplumunun ortak değeridir, Şehir ve Gazilere en büyük övgü Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından dile getirilmiştir. Atatürk, Şehit ve Gazilerimize verilmesi gereken değeri şu sözlerle ortaya koymaktadır: Türk Tarihine altın sayfalar yazdıran Gazilerimizin ve Şehitlerimizin hatıralarını yüceltmek, onlara olan şükran ve minnet duygularınızı ifade etmek milli bir görevdir.

Ülkemiz bugün dünden olduğundan daha fazla iç ve dış düşmanlarımızın yoğunlaşan tehdidi altındadır. Bilinmelidir ki, Türk halkının ve onun aziz ordusunun azim ve kararı her türlü zorluğu yenmeye ve Türkiye Cumhuriyeti’ni sonsuza dek yaşatmaya muktedirdir. Sevgili gençler, yarın vatanın sorumluluğu sizlere emanet edilecektir. Türk Gençliği’ne yakışır şekilde durmadan çalışarak, ilim ve irfan ile bu yüce devletimizi layık olduğu seviyeye getireceğinize ve canınız pahasına koruyacağınıza inanıyorum.” (Haber: Tamer ERKİNER)

FACEBOOK'TA PAYLAŞ TWITTER'DA PAYLAŞ


+19
°
C
H: +22°
L: +18°
Manavgat
Çarşamba, 24 Ekim
7 Günlük Hava Tahmini
Sa Pe Cu Ct Pz Pt
+20° +20° +20° +18° +21° +22°
+19° +17° +16° + + +10°

GÜNCEL HABERLER