Bu ülkenin tapusu kanla imzalandı

2020.09.19 11:21:51 / / 67 kez görüntülendi

Bu ülkenin tapusu kanla imzalandı

Antalya Valisi Ersin Yazıcı Devlet Övünç Madalyası ve Tevcih Töreni’nde şehit yakınları ve gazilerle bir araya geldi. Vali Yazıcı, “Terör örgütlerinin defterini Allah’ın izniyle düreceğiz. Bunun en büyük teminatı kahraman milletimizdir, ordumuzdur, polisimizdir” dedi.


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından tevcih edilen Devlet Övünç Madalyalarını şehit yakınlarına ve gazilere tevcih eden Vali Ersin Yazıcı, “Şehitlik ve gazilik bir insana nasip olacak en yüksek onur, en büyük şereftir. Vatan için millet için bayrak için anadan, yardan, serden geçenlerin imanla ve cesaretle yazdığı muhteşem bir destandır” dedi.
Törene Vali Ersin Yazıcı, 3. Piyade Eğitim ve Tugay Komutanı Piyade Albay Erdal Köse, İl Jandarma Komutanı Tuğg. Mustafa Başoğlu, İl Emniyet Müdürü Mehmet Murat Ulucan, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetleri İl Müdürü Abdullah Çalışkan, şehit ve gazi yakınları katıldı.
ŞEHİTLİK İMAN VE CESARETLE YAZILMIŞ BİR DESTANDIR
Şehitlik ve gaziliğin bir insana nasip olacak en yüksek onur ve en büyük şereftir olduğunu vurgulayan Vali Ersin Yazıcı, “Vatan için, millet için, bayrak için anadan, yardan, serden geçenlerin imanla ve cesaretle yazdığı muhteşem bir destandır. Bin yıllık barış kardeşlik ve huzur içinde yaşadığımız bu vatanda şehit ve gazilerimizin bu güzel vatanı bize emanet ettiğinin bilincindeyiz. Buradan tüm dünyaya şunu haykırmak, hepimiz adına söylemek isterim.  Bu ülkenin tapusu kanla imzalandı. Dolayısıyla bu ülkede gözü olanların canımıza kast edenlerin aramızı bozmak isteyenlerin bunu unutmaması gerektiğini altını çizerek hatırlatmak isterim” dedi.
TERÖR ÖRGÜTLERİNİN DEFTERİNİ ALLAH’IN İZNİYLE DÜRECEĞİZ
Türk devletinin her türlü terör oluşumuyla kararlılıkla mücadele ettiğini belirten Vali Yazıcı, “Terör örgütlerinin defterini Allah’ın izniyle düreceğiz. Bunun en büyük teminatı kahraman milletimizdir, ordumuzdur, polisimizdir. Bunun en büyük teminatı kumaşı, bayrağımızla, sancağımızla aynı kumaştan dokunan, şehit ve gazilerimizdir. Sizlersiniz bizleriz” şeklinde konuştu.
RABBİM ŞEHİTLERİMİZİ RAHMETİYLE KUŞATSIN
Doğu Akdeniz’de yaşanan olaylara da vurgu yapan Vali Ersin Yazıcı, “Bir kez daha söylemek isterim ki bizim hiç kimseye verilecek bir santimetre kare denizimiz, toprağımız, çakıl taşımız dahi yok. Bu büyük millet kendisinden aman dileyen herkese ama herkese ayrım yapmaksızın kucak açmıştır. Lakin kafa tutan, haddini aşıp bu ülkeden bir şeyler almak isteyen, ülkeyi karıştırmak isteyen hiç kimseye, hiçbir örgüte ve devlete şahsa müsamakar olmamıştır. Bunun bedelini de kanıyla canıyla ödemiştir. Güzel vatanımız için hiç tereddüt etmeden gözünüzü kırpmadan canlarınızı ve en kıymetlilerinizi feda ettiğiniz için hepinize çok teşekkür ediyorum. Bir kez daha Rabbim şehitlerimizi rahmetiyle kuşatsın, gazilerimize ve sizlere uzun ömürler versin” dedi.
Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin şehit yakınları ve gazilerle ilgili pek çok sorunu çözdüğünü belirten Vali Yazıcı şehit yakınlarını ve gazileri yalnız bırakmadıklarını ve bırakmayacaklarını ifade etti.
Vali Yazıcı’nın konuşmasının ardından şehit ve gazi yakınlarına devlet övünç madalyalarını takdim etti. (Haber Merkezi)

FACEBOOK'TA PAYLAŞ TWITTER'DA PAYLAŞ


+19
°
C
H: +22°
L: +18°
Manavgat
Çarşamba, 24 Ekim
7 Günlük Hava Tahmini
Sa Pe Cu Ct Pz Pt
+20° +20° +20° +18° +21° +22°
+19° +17° +16° + + +10°

GÜNCEL HABERLER