Manavgat pazarında sebze hırsızlığı

2020.02.21 12:13:49 / / 143 kez görüntülendi

Manavgat pazarında sebze hırsızlığı

Manavgat’ta kurulan Perşembe Pazarı’nda esnafların geceden bıraktığı domates, salatalık ve patlıcanlar kasalarıyla birlikte çalındı. Salatalık ve patlıcanları çalınan Emine Top, “Ben 3 tane çocuk okutuyorum. Ben oğluma az az para gönderirken, benim malzememi götürülünce ben ne göndereceğim çocuğuma” dedi.

Manavgat’ın Perşembe pazarında dün gece esnaf Asım Uslu’nun 7 kasa domates, Emine Top’un 1 kasa salatalık ve 2 kasa patlıcanı kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce götürüldü. Sabah tezgaha ürünleri yerleştirirken ortaya çıkan hırsızlıkla ilgili esnaflar polise şikayette bulunarak şüphelilerin cezalandırılmasını istedi. Pazar esnafları kapalı pazarlara güvenlik kamerası takılması ve bekçi konulmasını istedi.

Eşi Mehmet Top’la birlikte 22 yıldır 4 metrelik tezgahta sebze satan Emine Top, kendilerinin pazarlarda kazandıklarıyla 3 oğlunun üniversitede okutmaya çalıştığını belirterek, “22-23 yıldır buranın pazarcısıyım. Ben burada yetkililerden yardım istiyorum. Bekçi istiyoruz, kamera istiyoruz. Hergün hergün hırsız oluyor. Cumartesi günü bir komşunun malını yükleyip götürdüler, şimdi benimkini. Böyle olmaz. Ben 3 tane çocuk okuturum. O çocuklarıma harçlık yollamam gerekiyor.  Çocuklarımdan biri İstanbul’da biri Isparta’da biri Rize’de okuyor. Ben ucu ucuna denk getiremiyorum. Oğlum cumartesi günü ‘Anne, 100 lira gönderin’ dedi. Bende ‘oğlum ablan göndersin, 100 lira neyine yetecek’ dedim. Bana ‘idare ederim anne’ dedi. Ben oğluma az az para gönderirken, benim malzememi götürülünce ben ne göndereceğim çocuğuma” dedi.

Mehmet Top’ta perşembe pazarının turizm pazarı olduğunu, kendilerinin bu nedenle ürünleri geceden getirmek zorunda kaldıklarını söyleyerek, “Biz buraya çevremizdeki diğer esnaf arkadaşlarımızdan dolayı mecburen malımızı geceden getirmek zorundayız. Yoksa pazara giremeyiz. Dün gecede aynı şekilde malımızı getirdik, kendi yerimize bıraktık. Sabah geldiğimizde 1 kasa salatalık, 2 kasa patlıcanın olmadığını gördüm. Zararımız 500 lira civarında. Bizim 2 günlük karımız gitti. Bu işe çözüm bulunmalı” dedi.

Dün gece 7 kasa domatesinin çalındığını söyleyen esnaf Asım Uslu da, “Geceden geldik malımızı indirdik. Üzerini kapattık ve bağladık. Sabah geldiğimizde 7 kasa salkım domatesin eksik olduğunu gördüm. Şu anda mevsimden dolayı fiyatlar pahalı. 400 lira zararım var. Yetkililerden yardım bekliyoruz. Kapalı pazarlara güvenlik kamerası takılmalı ve bekçi konulmalı” dedi.

Yapılan şikayetler üzerine Manavgat İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin, çevrede bulunan güvenlik kameralarından, esnafların ürünlerini çalan kimliği belirsiz kişi ya da kişileri yakalamak amacıyla çalışma başlattığı belirtildi. (Haber: Tamer ERKİNER)

FACEBOOK'TA PAYLAŞ TWITTER'DA PAYLAŞ


+19
°
C
H: +22°
L: +18°
Manavgat
Çarşamba, 24 Ekim
7 Günlük Hava Tahmini
Sa Pe Cu Ct Pz Pt
+20° +20° +20° +18° +21° +22°
+19° +17° +16° + + +10°

GÜNCEL HABERLER