Zeybek, “Hukuk devletinin vazgeçilmezi bağımsız yargıdır”

2020.02.21 12:11:22 / / 236 kez görüntülendi

Zeybek, “Hukuk devletinin vazgeçilmezi bağımsız yargıdır”

CHP Antalya Milletvekili ve Adalet Komisyonu Üyesi Rafet Zeybek, Gezi Park davasına bakan mahkeme heyetine HSK tarafından inceleme başlatmasına, “İktidarın yargının üzerindeki elini çekmesi zorunludur” dedi

CHP Antalya Milletvekili ve Adalet Komisyonu Üyesi Rafet Zeybek, Gezi Park davasına bakan mahkeme heyetine Hakimler ve Savcılar Kurulu tarafından inceleme başlatmasını TBMM gündemine taşıdı.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Zeybek, "Gezi Parkı Davası’na bakan mahkeme heyetine Hakimler ve Savcılar Kurulu tarafından inceleme başlatılmasına, “Bu açıkça yargıyı tehdittir ve anlamı; “AKP’nin beğenmediği hiçbir karar verilmemelidir” dedi. Zeybek sözlerini şöyle sürdürdü:

“HSK inceleme kararını bağımsız bir şekilde mi vermiştir? Yoksa sarayın hukuk tanımaz kurullarından gelen talimatla mı yapmıştır? Hukuk devletinin vazgeçilmezi bağımsız yargıdır. Bunun için iktidarın yargının üzerindeki elini çekmesi zorunludur. Aksi takdirde hukuk devletini yok eden bir iktidar olarak tarihe geçecektir." (Haber Merkezi)

FACEBOOK'TA PAYLAŞ TWITTER'DA PAYLAŞ


+19
°
C
H: +22°
L: +18°
Manavgat
Çarşamba, 24 Ekim
7 Günlük Hava Tahmini
Sa Pe Cu Ct Pz Pt
+20° +20° +20° +18° +21° +22°
+19° +17° +16° + + +10°

GÜNCEL HABERLER