Türel, “Halep ordaysa arşın Konyaaltı'nda”

2020.01.22 13:05:38 / / 294 kez görüntülendi

Türel, “Halep ordaysa arşın Konyaaltı'nda”

Antalya eski Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Konyaaltı Sahil Projesi’nin Büyükşehir Belediyesi tarafındanEncümen, mevzuat, yasa ve yönetmeliğe uymayan bu ihalenin ve sözleşmenin iptaline karar vermiştir” gerekçesi ile iptal edilmesine ilişkin bir açıklama yaptı. Türel, “Konyaaltı Gerçekleri ve Yalanları” başlıklı 5 konuyu gündeme getirdi.
 

Antalya eski Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel tarafından Konyaaltı Sahil Projesi’nin işletmesinin Alkoçlar Seyahat Turizm ve Otelcilik A. Ş. - Senatalya Turizm Seyahat Acentesi Dış. Tic. Ltd. Şti. iş ortaklığına 28 yıllığına kiraya verilmesini, Antalya Büyükşehir tarafından “Encümen, mevzuat, yasa ve yönetmeliğe uymayan bu ihalenin ve sözleşmenin iptaline karar vermiştir” gerekçesi ile iptal edilmesi konusunda sosyal medya aracılığı ile bir açıklama yaparak, “Konyaaltı Gerçekleri ve Yalanları” başlıklı 5 konuyu gündeme getirdi.

Menderes Türel, uluslararası ödüllü dünyanın en güzel sahil projesinin halk tarafından büyük takdir alması karşısında ezilip büzülenlerin yine yalan, dolan ve iftira ile algı yönetimi yaparak kamuoyunu yanıltmaya çalıştıklarını ifade ederek, “Bir seneye yaklaşan görev sürenizde bizim bıraktıklarımızın dışında bir tane bile benzer proje üretemediniz. Unutmayınız ki zaman doğrunun ilacıdır. Durmuş saat bile günde iki kez doğruyu gösterir. Herkes kendi yaptığının hesabını verir. Bizim her zaman söylediğimiz gibi abdestimizden şüphemiz yok. 0 yüzden her gün Konyaaltı Sahili’ndeyiz” şeklinde konuştu. Türel, yaptığı açıklamasında şunları söyledi:

“Ama mahcubiyetinizden olsa gerek bay Böcek, bir kez bile seçildikten sonra Konyaaltı Sahili’nde görülmediniz. Laf kalabalığına gerek yok. Halep ordaysa arşın Konyaaltı’nda. Arada bir uğrayın da siz de yaptığımız güzelliklerin keyfini çıkartın.

Müfettişlerce sizin şikayetiniz üzerine incelemeye alınmış bir konunun sonucunu bile beklemeden attığınız adımların hesabını siz de vereceksiniz. Biz zaten veriyoruz. Evvel Allah korkumuz yok. Kim haklı kim haksızı gerçekten tartışmak, milletin hakemliğine başvurmak istiyorsanız istediğiniz bütün televizyon kanallarında her konuyu sizinle tartışırız. Seçimden önce "Hodri meydan gelin canlı yayında sizinle tartışalım" davetimizi duymazdan geldiniz, kendinizi gizleyerek halkın önünden kaçtınız. Şimdi Başkansınız. Kapalı kapılar ardında iş çevirmeye devam ediyorsunuz. Bu alışkanlığınızdan vazgeçerseniz, buyurun biz buradayız. Ya siz neredesiniz Bay Böcek?

Bu arada Konyaaltı işletme sözleşmesini iptal ettiğinizi anlı şanlı açıklamanızda okuduk. Zaten bu yüzden açıklama yapmak zorunda kaldık. Yalanlarınız olmasa size hiç bulaşma niyetimiz yok ama siz bizi buna mecbur bırakıyorsunuz.

Aklıma gelmişken sorayım. 5393 sayılı Belediye Kanunu'nun 38. Maddesi sözleşme yapma yetkisini başkana verir. Dolayısı ile sözleşme fesih yetkisi de başkandadır. Yine aynı kanunun 34. maddesinde ise ihale veya sözleşme iptaline dair encümenin bir yetkisi yoktur.

Antalya'nın menfaatleri diyerek güya emin olduğunuz bir konuda acaba niye sözleşme iptal yazısını kendiniz imzalamadınız?

Yoksa bu konuda imza atmaktan sizi alıkoyan bir korkunuz mu var?

Yok canım; siyasi emelleriniz için siz imza atmaktan kaçıp arkadaşlarınızı yakmazsınız.

Öyle değil mi Bay Böcek ?” (Haber: Tamer ERKİNER)

FACEBOOK'TA PAYLAŞ TWITTER'DA PAYLAŞ


+19
°
C
H: +22°
L: +18°
Manavgat
Çarşamba, 24 Ekim
7 Günlük Hava Tahmini
Sa Pe Cu Ct Pz Pt
+20° +20° +20° +18° +21° +22°
+19° +17° +16° + + +10°

GÜNCEL HABERLER