Antalya Emniyeti’nden FETÖ/PDY operasyonu

2020.01.21 12:18:41 / / 367 kez görüntülendi

Antalya Emniyeti’nden FETÖ/PDY operasyonu

Antalya İl Emniyet Müdürlüğü, merkez ve dış ilçeler Terörle Mücadele Büro Amirliği tarafından yapılan çalışmalar sonucunda hücre evlerinde saklanan aralarında 1 firari şahsın da bulunduğu 20 kişiyi gözaltına aldı.

Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütünün bütünüyle deşifre edilip faaliyetlerinin sonlandırılması, örgüt mensuplarının yakalanarak haklarındaki gerekli yasal işlemlerin yapılabilmesi adına Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ve Müdürlüğe bağlı merkez ve dış ilçeler Terörle Mücadele Büro Amirlikleri tarafından

yapılan çalışmalar neticesinde, 1’i firari olmak üzere 20 kişi gözaltına alındı.

Aralarında FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütüne Üye Olma suçu kapsamında hakkında yakalama emri bulunan ve yakalanmamak için örgüt tarafından verilen talimat doğrultusunda hücre evlerinde saklanan 1 firari şahısın da bulunduğu toplam 20 şüpheli şahıs yakalanarak gözaltına alındı. Yakalanıp gözaltına alınan şahıslardan 9 şüpheli şahıs soruşturmalarının yürütüldüğü diğer İl Emniyet Müdürlüğü görevlilerine teslim edildi, 10 şüpheli şahıs ifadeleri alındıktan sonra serbest bırakıldı ve 1 şüpheli şahıs çıkarıldığı Sulh Ceza Hakimliğince adli kontrrol şartı ile serbest bırakıldı.

Gerçekleştirilen operasyonlarda ele geçirilen dijital materyaller ve dokümanlara ilgili kararlar doğrultusunda el konuldu. Antalya Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, “Devletin bölünmez bütünlüğüne kast eden terör odakları ile mücadelemiz kararlılıkla devam edecektir” denildi. (Haber Merkezi)

FACEBOOK'TA PAYLAŞ TWITTER'DA PAYLAŞ


+19
°
C
H: +22°
L: +18°
Manavgat
Çarşamba, 24 Ekim
7 Günlük Hava Tahmini
Sa Pe Cu Ct Pz Pt
+20° +20° +20° +18° +21° +22°
+19° +17° +16° + + +10°

GÜNCEL HABERLER