Mahkeme kararı verdi: “2 çocuk N.O’dan değil”

2020.01.14 13:13:51 / / 275 kez görüntülendi

Mahkeme kararı verdi: “2 çocuk N.O’dan değil”

Manavgat’ta 2002 yılında evlenip, 2015 yılında boşandığı T.D’den doğan 13 ve 9 yaşlarındaki 2 çocuğun öz babası olmadığını adli tıp raporuyla öğrenen N.O’nun açtığı soy bağının reddi davasında mahkeme çocukların babadan olmadığına karar verdi.

Manavgat ilçesinde yaşayan N.O, 2002 yılında evlendiği eşi T.D’den şiddetli geçimsizlik sebebiyle 2015 yılında anlaşmalı boşandı. N.O, ortak çocukları için 14 yaşındaki R.O ve 10 yaşındaki E.B.O için 300’er lira nafaka ödemeyi taahhüt etti. Zaman içerisinde işleri bozulan ve aşırı miktarda borçlanan N.O’ya karşı eski eşi T.D nafakanın arttırılması davası açarak iki çocuk için ayrı ayrı 750’şer lira nafaka istedi.

Eşinin boşanmadan önce kendisini aldattığını öğrenen ve çocukların kendisinden olmayabileceği söylenen N.O Manavgat Aile Mahkemesi’nde ‘soy bağının reddi’ davası açtı. Dava kapsamında N.O ve çocuklardan alınan kan örnekleri İzmir Adli Tıp Kurumu Biyoloji İhtisas Dairesi’ne gönderildi. İzmir Adli Tıp Kurumu’nda incelenen kan örneklerinden N.O’nun R.O ve E.B.O’nun babası olmadığı tespit edildi.

Manavgat 1’nci Aile Mahkemesi’nde davanın 5’nci duruşması yapıldı. Duruşmaya Davacı N.O’nun avukatı Atalay Arslan katıldı. Davalı T.D katılmadı. Mahkeme, davacı talebini kabul ederek, çocuklar R.O ve E.B.O’nun N.O’dan olmadığını kabul ederek, soy bağının reddine karar verdi. Kararın kesinleşmesinin ardından R.O ve E.B.O, N.O’nun nüfusundan düşülecek.

N.O’nun avukatı Atalay Arslan, bu davayla müvekkilinin haklılığının ispatlandığını belirterek, gerekçeli kararın açıklanmasının ardından daha önceden açtıkları nafakanın kaldırılması davasını da kazanacaklarını ümit ettiklerini ve ayrıca bugüne kadar müvekkilimin zararlarını tazmin için maddi, elem ve ızdırabının giderilmesi içinde manevi tazminat davası açacaklarını söyledi. (Haber Merkezi)

FACEBOOK'TA PAYLAŞ TWITTER'DA PAYLAŞ


+19
°
C
H: +22°
L: +18°
Manavgat
Çarşamba, 24 Ekim
7 Günlük Hava Tahmini
Sa Pe Cu Ct Pz Pt
+20° +20° +20° +18° +21° +22°
+19° +17° +16° + + +10°

GÜNCEL HABERLER