AK Parti’de Turgay Akar’ın ismi gündemde

2019-12-13 13:21:06 / / 409 kez görüntülendi

AK Parti’de Turgay Akar’ın ismi gündemde

Manavgat AK Parti İlçe Başkanlığı için eski MASİAD Başkanı Turgay Akar’ın ismi konuşulmaya başlandı. AK Parti Manavgat’ta tabanın, partiyi toparlayacak bir isme ihtiyaç olduğu ve Turgay Akar’ın isminin olabileceği konuşuluyor.

AK Parti Manavgat İlçe Başkanlığı için Turgay Akar’ın ismi geçmeye başladı. Manavgat AK Parti’de mevcut Başkan Yusuf Halimoğlu ve eski başkan ve belediye başkan adayı Hasan Öz’ün arasında çekişme yaşanması nedeniyle parti tabanında sıkıntı yaşandığı, bu nedenle üçüncü bir ismin gündeme geldiği iddia ediliyor.

Manavgat’ta bir dönem MASİAD Başkanlığı görevini yürüten Turgay Akar’ın isminin ilçe başkanlığı için geçmesinin nedeni de, Manavgat AK Parti’de yapılan tüm yerel seçimlerde başarısız olunması, bu nedenle yeni bir isimle 2023 seçimlerine gidilmesi gerektiği görüşü savunuluyor.

Manavgat AK Parti’de delege seçimleri yapıldı, kongre tarihi ise henüz netlik kazanmadı. AK Parti Manavgat’ta ilçe başkanlığı için mevcut ilçe Başkanı Yusuf Halimoğlu ile eski ilçe başkanı ve Manavgat belediye başkan adayı Hasan Öz’ün aday olacağı konuşuluyor. Parti tabanında ise AK Parti Manavgat’ın her yerel seçimde sıkıntıların yaşandığı, küskünlerin oluştuğu konuşuluyor ve ilçe başkanlığına, 2023 yılında yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve genel seçimlerde partiyi toparlayacak bir ismin olması üzerinde konuşuluyor.

Şu ana kadar Yusuf Halimoğlu ve Hasan Öz’ün dışında bir isim telaffuz edilmezken, son günlerde AK Parti İlçe Başkanlığı için Turgay Akar’ın ismi gündeme gelmeye başladı. (Haber: Tamer ERKİNER)

FACEBOOK'TA PAYLAŞ TWITTER'DA PAYLAŞ


+19
°
C
H: +22°
L: +18°
Manavgat
Çarşamba, 24 Ekim
7 Günlük Hava Tahmini
Sa Pe Cu Ct Pz Pt
+20° +20° +20° +18° +21° +22°
+19° +17° +16° + + +10°

GÜNCEL HABERLER