Budak, “Kadriye Halk Plajı”nın tahsisi Bakan’ın oteli için mi kalkıyor?”

2019-12-13 13:20:37 / / 245 kez görüntülendi

Budak, “Kadriye Halk Plajı”nın tahsisi Bakan’ın oteli için mi kalkıyor?”

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Antalya Milletvekili Çetin Osman Budak, Kadriye Halk Plajı’nın belediyeye tahsisinin kaldırılmasında, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un otel alanının genişletilmesinin etkili olup olmadığını sordu. Budak, halk plajının Serik Belediyesine tahsisini istedi.

TBMM Genel Kurulu’nda 2020 bütçe görüşmeleri sırasında söz alan CHP Antalya Milletvekili Çetin Osman Budak, Kadriye Halk Plajı’nın yanında Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un oteli olduğuna dikkat çekerek, “Sayın Bakan, bu otelin alanını genişletmek üzere buranın tahsisinin kaldırılıp kaldırılmadığı konusundaki iddialara cevap vermek durumundadır” dedi.

 Budak, seçim bölgesi Antalya'da, Serik Kadriye'de halkın faydalandığı bir plaj olduğunu ifade ederek, “Antalya Serik Belediyesi Ak Parti belediyesidir, buradaki halk plajı belediyeye tahsislidir, dolayısıyla halka tahsislidir ancak bu alan şu anda tahsisin kaldırılması tehdidiyle karşı karşıya” dedi.

“HALK DENİZE GİRECEK BİR KARIŞ YER BULAMIYOR”

Bu plajın yanında Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un oteli olduğuna dikkat çeken Budak, “Sayın Bakan, bu otelin alanını genişletmek üzere buranın tahsisinin kaldırılıp kaldırılmadığı konusundaki iddialara cevap vermek durumundadır. Halkın plajlarının şu anda Antalya'da, Muğla'da, Aydın'da yağmalandığı bir durum söz konusudur. Halk denize girebilecek bir karış yer bulamamaktadır. Bununla ilgili Sayın Bakandan cevap bekliyoruz” diye konuştu. (Haber: Tamer ERKİNER)

FACEBOOK'TA PAYLAŞ TWITTER'DA PAYLAŞ


+19
°
C
H: +22°
L: +18°
Manavgat
Çarşamba, 24 Ekim
7 Günlük Hava Tahmini
Sa Pe Cu Ct Pz Pt
+20° +20° +20° +18° +21° +22°
+19° +17° +16° + + +10°

GÜNCEL HABERLER