‘Kırmızı kod’ nedeniyle Şelale’nin suyu kesildi

2019-12-13 13:19:30 / / 169 kez görüntülendi

‘Kırmızı kod’ nedeniyle Şelale’nin suyu kesildi

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından aşırı ve şiddetli yağmuru içeren ‘Kırmızı Kod’ uyarısı verilen Antalya’da bulunan Manavgat Şelalesi’nde su kesildi.

Önceki gün Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından Antalya merkez ve bazı ilçelerinde yoğun ve şiddetli yağış uyarısı yapıldı. ‘Kırmızı kod’ olarak nitelendirilen uyarı kapsamında Antalya’da AFAD, Antalya Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyeleri ile diğer kurumlarda koordinasyonu sağlamak amacıyla kriz merkezi oluşturuldu. Büyükşehir Belediyesi ve itfaiye ekipleri il genelinde yapıştan etkilenen yerlere müdahale etmek amacıyla hazır bekletildi.

Antalya’nın Manavgat’ta bulunan dünyaca ünlü şelalede ise ‘Kırmızı Kod’ uyarısının aksine sabah saatlerinde su kesildi. Sabah erken saatlerde şelaledeki işletmelere gelen çalışanlar, gece boyu yağan şiddetli yağmura rağmen suyun kesildiğini görünce şaşkına döndü. Manavgat ırmağı üzerinde bulunan Oymapınar, Naras ve Manavgat barajlarında elektrik üretimi yapılırken salınan su, şelalenin çevresinde bulunan işletmelerle ilçe merkezinde ki restaurant ve kafeleri basarken, ‘Kırmızı Kod’ uyarısı yapılmasına rağmen suyun kesik olması dikkati çekti.

Barajlardan elektrik üretimi yapılarak ırmağa su bırakılmasıyla Manavgat Şelalesi eski haline döndü. Diğer zamanlarda berrak akan suyun, yağış nedeniyle çamur renginde aktığı görüldü. (Haber Merkezi)

FACEBOOK'TA PAYLAŞ TWITTER'DA PAYLAŞ


+19
°
C
H: +22°
L: +18°
Manavgat
Çarşamba, 24 Ekim
7 Günlük Hava Tahmini
Sa Pe Cu Ct Pz Pt
+20° +20° +20° +18° +21° +22°
+19° +17° +16° + + +10°

GÜNCEL HABERLER