Side Apollon Tapınağı’nı gezdi

2019-12-13 13:18:54 / / 199 kez görüntülendi

Side Apollon Tapınağı’nı gezdi

Manavgat’ta dünyaca ünlü Side turizm merkezinde bulunan Apollon Tapınağı kış aylarında da yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekiyor. Erasmus projesi kapsamında Antalya’ya gelen Estonya, Polonya, Portekiz, Romanya ve İtalya’dan öğrenci ve öğretmenlerde Side’yi ziyaret ederek Apollon Tapınağı’nı ziyaret etti.

Kış mevsiminin gelmesi ve bölgedeki birçok otelin kapanmasına rağmen Side Antik Kenti’nde bulunan Apollon Tapınağı yerli ve yabancı tatilcilerle, bölgeyi ziyaret edenlerin ilgisini çekiyor. Antalya’da dün sabah saatlerinde sona eren Kırmızı kodlu aşırı yağış uyarısının kaldırılmasının ardından havanında açmasını fırsat bilen ziyaretçiler Side Apollon Tapınağı’na akın etti. Tatilciler hem deniz kıyısında hem de tapınakta bol bol fotoğraf çekti.

Kepez Esat Aral Ortaokulu’nun da katılımcıları arasında yer aldığı Erasmus projesi kapsamında Antalya’ya gelen Estonya, Polonya, Portekiz, Romanya ve İtalya’dan öğrenci ve öğretmenlerde Side’yi ziyaret ederek Apollon Tapınağı’nda hatıra fotoğrafı çektirdi. Estonya’lı öğretmenlerden Kairi Mustjatse, Side’nni olağanüstü bir yer olduğunu söyleyerek, “Burası çok etkileyici ve göz alıcı. Side’de bulunmaktan son derece mutluyum. Çok uzun süre önce edilen eserleri gördüm” dedi. (Haber Merkezi)

FACEBOOK'TA PAYLAŞ TWITTER'DA PAYLAŞ


+19
°
C
H: +22°
L: +18°
Manavgat
Çarşamba, 24 Ekim
7 Günlük Hava Tahmini
Sa Pe Cu Ct Pz Pt
+20° +20° +20° +18° +21° +22°
+19° +17° +16° + + +10°

GÜNCEL HABERLER